Książkowy piknik i kiermasz sąsiedzki

Żydowskie Muzeum Galicja mapa

niedziela 26.08.2018

Udział bezpłatny

Książkowy piknik i kiermasz sąsiedzki

Zapraszamy serdecznie na piknik i kiermasz sąsiedzki, podczas którego będzie można wymienić się książkami, wziąć udział w twórczych warsztatach, skosztować smakołyków i po prostu dobrze się bawić. 
Wydarzenie dla wszystkich kochających książki – dla dzieci dużych i małych i dla całych rodzin. 

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt z Katarzyną Kotulą-Domagałą drogą telefoniczną (12 421 68 42) bądź mailową (katarzyna.kotula@galiciajewishmuseum.org).

Podczas pikniku odbędą się następujące warsztaty:

10:00-11:00 „Legendy krakowskiego Kazimierza”
Kazimierz jest miejscem magicznym – średniowieczna architektura, brukowane uliczki oraz zabytki kultury żydowskiej tworzą urokliwą atmosferę, której nie sposób się oprzeć. Nie dziwi więc, że takie miejsce skrywa wiele tajemnic, niesamowitych historii oraz legend. Podczas warsztatów plastycznych poznamy wiele z nich; dowiemy się m.in. kim był Izaak Jakubowicz i czy udało mu się odnaleźć skarb, którego szukał.

11:30-12:45 „W średniowiecznym skryptorium”
Edukatorzy z Muzeum Archeologicznego w Krakowie opowiedzą czym jest średniowieczna sztuka rękopiśmiennicza i kaligrafia. Pokaz multimedialny przybliży uczestnikom pracę skryby i podstawowe pojęcia związane ze średniowieczną książką. W części warsztatowej uczestnicy sami wcielą się w trudną rolę skryby i iluminatora. Spróbują swoich sił w pisaniu gęsim piórem, zdobieniu inicjałów i miniatur średniowiecznych.

13:00-13:30 „Dobrze się nosi”
Zapraszamy serdecznie na warsztaty recyklingowo-modowe, podczas których odnowimy stare koszulki nowymi, malowanymi wzorami oraz ozdobimy pojemne bawełniane torby – w sam raz na kiermaszowe zakupy!

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Obowiązują wcześniejsze zapisy drogą mailową (zapisy@galiciajewishmuseum.org) bądź telefoniczną (12 421 68 42)

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Książkowy piknik i kiermasz sąsiedzki

Żydowskie Muzeum Galicja

Żydowskie Muzeum Galicja znajduje się na krakowskim Kazimierzu w budynku dawnej fabryki mebli, której odnowione wnętrza nadają temu miejscu niepowtarzalny klimat. Na przestrzeni prawie 1000 metrów kwadratowych znajdują się 4 sale wystawiennicze, kawiarnia, księgarnia …

Więcej

Adres:

ul. Dajwór 18;
Kraków


Kontakt:

012 421 68 42
info@galiciajewishmuseum.org
http://www.galiciajewishmuseum.org