Książki o emocjach – seria dla najmłodszych dzieci

środa 30.09.2020 do środa 14.10.2020

Książki o emocjach - seria dla najmłodszych dzieci

Porozmawiajmy o emocjach!

Emocje… każdy z nas je odczuwa. Strach, radość, złość, smutek – towarzyszą nam przez całe życie. Czas się im bliżej przyjrzeć i zrozumieć! „Książki o emocjach” to seria uroczych książek dla najmniejszych dzieci (1-3 lata), które pozwolą lepiej zrozumieć, co właśnie odczuwamy!

Chomik Zenek chciałby wyjść z klatki – książka o strachu
Poznaj chomika Zenka, który jest bardzo strachliwym zwierzątkiem i najbardziej na święcie boi się przekroczyć drzwi swojego domku. Wyjście z klatki do pokoju Małgosi wydaje się wręcz zadaniem niemożliwym. Przecież czyha tam na niego tyle niebezpieczeństw – kot Gustaw, piesek Henio i rybka Klara, a nawet… burza za oknem!
Aby pokonać strach, wystarczy ktoś zaufany obok nas. Czy Zenkowi z pomocą Małgosi uda się zrobić ten pierwszy krok?

Książki o emocjach - seria dla najmłodszych dzieci

Kot Gustaw nie może spać – książka o złości
Czeka nas Was również historia kota Gustawa, który ciągle się złości. Ale złość nie bierze się znikąd. Gustaw jest bardzo senny i szuka spokojnego miejsca na drzemkę. Jednak na około tyle się dzieje, że nie może znaleźć cichego kąta. Mops Henio gra w piłkę, chomik Zenek biega na kołowrotku, tata odkurza, a zza okna słychać odgłosy z placu budowy. Czy Gucio pomimo niedogodności będzie w stanie opanować emocje i znaleźć spokój?

„Książki o emocjach” to seria dla najmłodszych dzieci, która pozwoli lepiej zrozumieć ten skomplikowany świat emocji! Czytanie dziecku przez rodzica tych prostych historyjek jest idealnym pretekstem do rozmowy o tym, jak czuje się maluch, gdy jest wesoły, smutny, zdenerwowany albo gdy się boi. Czytając książkę dowiemy się, jakie sytuacje wywołują te uczucia i jak sobie z nimi poradzić. Każda z książek w serii poświęcona innej emocji i tak poznajemy – strach, radość, złość, smutek. Dziecko poznaje emocje po przez opowieść ze zwierzęcym bohaterem w roli głównej – i tak poznajemy historię rozzłoszczonego kota Gustawa (złość), przestraszonego chomika Zenka (strach), przygnębioną rybkę Klarę (smutek) czy szczęśliwego mopsa Henia (radość).

Dane wydawnicze:

tytuł: „Chomik Zenek chciałby wyjść z klatki. Książka o strachu.” | ilustracje: Małgorzata Detner | Wydawnictwo Zielona Sowa| s. 24 | format 190×190 | Wiek: 1-3 lata

tytuł: „Kot Gustaw nie może spać. Książka o złości.” | ilustracje: Małgorzata Detner | Wydawnictwo Zielona Sowa| s. 24 | format 190×190 |  Wiek: 1-3 lata

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie