Książka od kuchni: Międzypokoleniowe warsztaty storytellingu

Biblioteka Kostka mapa

środa 05.10.2022

Książka od kuchni: Międzypokoleniowe warsztaty storytellingu

Warsztaty z kostkami świetnie stymulują rozwój językowy i wpływają na poszerzenie słownictwa u dzieci. Pomagają tym samym tworzyć najmłodszym rozbudowane wypowiedzi. I do tego właśnie kostki wykorzystamy! Będziemy tworzyć historie, bajać i bujać w literackich obłokach. Uczestnicy warsztatów zostaną połączeni w drużynę, podzielą się kostkami i będą opowiadać fragmenty wspólnej opowieści. Obiecujemy dobrą zabawę, niezależnie od wieku!
Zapraszamy całe rodziny z dziećmi, rodziców, opiekunów, dziadków.

ZAPISY:
Telefonicznie – 571 553 026
Mailowo – filia_26@biblioteka.lodz.pl
Bezpośrednio w Bibliotece (ul. Kostki-Napierskiego 4 )
Przez aplikację Messenger
———————————————————————————
„Książka od kuchni” to projekt Biblioteki Miejskiej w Łodzi, dofinansowany w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Partnerstwo dla książki”. Jego zadaniem jest pokazać, że książka to dzieło nie tylko autora, ale wielu twórców. Ten przedmiot z papieru może być dziełem sztuki nie tylko ze względu na treść, ale także ze względu na formę – projekt typograficzny, ilustracje, czy oprawę. Aby przybliżyć Wam temat książki, od okładki po ostatnią kropkę, zaprosiliśmy świetne nazwiska: ilustratorki – Emilię Dziubak, Aleksandrę Cieślak oraz Agatę Królak, pisarzy – Natalię Fiedorczuk i Przemysława Wechterowicza, projektantów okładek –Przemka Dębowskiego z wydawnictwa Karakter, Patryka Mogilnickiego i Łukasza Zbieranowskiego ze studia Fajne Chłopaki, poetę i wydawcę – Konrada Górę, tłumacza – Krzysztofa Umińskiego i redaktora – Filipa Modrzejewskiego. Przygotowaliśmy szereg spotkań, warsztatów, wystaw i dyskusji, które będą skierowane zarówno do młodszych, jak i starszych Czytelników. Obiecujemy, że dzięki „Książce od kuchni” doświadczycie tego magicznego przedmiotu, wypełniającego po brzegi półki naszych bibliotek (a może i Wasze półki?), na różne interesujące sposoby!

Inicjatywa „Książka od kuchni” jest wynikiem współpracy pięciu łódzkich bibliotek: Biblioteki Wolność, Biblioteki Gdańskiej, Biblioteki Kostka, Biblioteki Otwartej i Biblioteki Słówka. Zaglądajcie na profile Facebookowe tych bibliotek oraz na media społecznościowe Biblioteki Miejskiej w Łodzi. Będziemy tam na bieżąco informować o wszystkich wydarzeniach w projekcie, które rozpoczną się 22 września i potrwają aż do listopada 2022 roku.
————————————————
Koordynacja projektu: Aleksandra Zbieranowska
Projekt grafiki: Monika Troszok
————————————————
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie