Książka dla dzieci o historii Łodzi i gra terenowa w telefonie

Ośrodek Kultury Górna mapa

poniedziałek 25.11.2019 do niedziela 08.12.2019

Książka dla dzieci o historii Łodzi i gra terenowa w telefonie

Ośrodek Kultury Górna wydał dwutomową przygodową książkę o Łodzi dla dzieci. „Każdy w Łodzi skwerek zna Staś – wróbelek” to bajkowo-literacka opowieść o wybranych motywach z historii naszego miasta. Opowiedziana jest przez miejskiego wróbla Stasia.  Książka skierowana jest przede wszystkim do dzieci, a dzięki nim również dorośli czytelnicy mają szansę poznać kilka historycznych ciekawostek.

Tom pierwszy to wznowienie wydawnictwa z 2015 roku, które spotkało się z ogromnym zainteresowaniem czytelników w każdym wieku. Dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra 2019”, właśnie ma miejsce premiera II części tej opowieści. Premiera tomu II odbędzie się na 9. Targach Ciekawej Książki w dniach 22-24.11.2019. Tom II dostępny będzie BEZPŁATNIE. Tom I można zakupić za 25, 39 zł.

Łódź jest miastem specyficznym, ze specyficzną historią, o której nie ma mowy w wielkich dziejach Polski. Łódź nie ma swoich legend – jak Warszawa, Kraków czy Toruń. Pragniemy udostępnić młodemu odbiorcy – oraz rodzicom i nauczycielom – część drugą opowieści osnutej wokół historycznej Łodzi wielokulturowej. W książce wszystkie zdarzenia i miejsca są prawdziwe, fikcyjny jest tylko Staś wróbelek i jego ptasia rodzinie – tłumaczy dyrektor Ośrodka Kultury Górna, Agata Dawidowicz, zarazem pomysłodawca tego wydawnictwa.

Komponentem II tomu będzie również aplikacja w telefonie, w ramach której będzie można wziąć udział w grze terenowej wraz z wróbelkiem Stasiem.

Książkę będzie można otrzymać

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

  • w Ośrodku Kultury Górna, ul. Siedlecka 1  – ze względu na trwający remont, prosimy o uprzedni kontakt mailowy sekretariat@gorna.pl
  • w filii Strefa Kultury Otwartej, Olechów, ul. Jagiellonki 4, lok. 43, blok 216
  • oraz w rozmaitych innych lokalizacjach na terenie Łodzi, których listę udostępnimy już niebawem.

Autor: Marzena Strąk jako K. M. Ptaszek
Ilustracje: Barbara Wójcik-Wiktorowicz
Autor tytułu, redaktor prowadzący: Agata Dawidowicz

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra 2019”. Partner medialny: portal MiastoDzieci.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Ośrodek Kultury Górna

Ośrodek Kultury Górna

Ośrodek Kultury Górna to miejsce od 40 lat aktywne w życiu kulturalnym na terenie Łodzi. Specjalnością Ośrodka są autorskie programy z zakresu edukacji kulturalne, wydarzenia rodzinne i animacyjne. Realizowane są tu zajęcia skierowane do różnych …

Więcej

Adres:

ul. Siedlecka 1
93-138 Łódź


Kontakt:

42 684 66 47, 501 180 652
sekretariat@gorna.pl
http://www.gorna.pl
facebook