Krzesło do biurka dla dziecka – pięć elementów, których nie powinno w nim zabraknąć

wtorek 27.08.2019 do wtorek 03.09.2019

Żródło zdjęcia: pixabay.com

Poszukując krzesła do biurka dla dziecka, trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników, by mebel zapewnił maluchowi maksymalny komfort. Złe nawyki, brak aktywności fizycznej, a także nieodpowiednie krzesło, na którym dziecko siedzi przez znaczną część dnia, mogą się przyczynić do wad postawy, które – jak wiadomo, dotykają głównie dzieci w wieku szkolnym. W tym artykule podpowiadamy więc, jakie elementy i udogodnienia powinno mieć krzesło do biurka przeznaczone dla najmłodszych.

  1. Regulowana wysokość – krzesło do biurka jest z pewnością inwestycją na lata. Warto więc zakupić taki model, który przyda się na kolejnych etapach edukacji szkolnej sąsiadujących ze sobą etapach edukacji szkolnej (np. w ostatnich latach szkoły podstawowej i w szkole średniej). Regulowana wysokość (którą umożliwia m.in. specjalny podnośnik pneumatyczny), to jedna z podstawowych funkcjonalności charakteryzujących tego typu mebel. Dodatkowo, dzięki funkcji podnoszenia i obniżania siedziska, fotel można wykorzystać do siedzenia przy stołach i biurkach mających inną wysokość. To sprawia, że mebel jest bardziej uniwersalny.
  2. Wyprofilowane oparcie – proces kształtowania się kręgosłupa dziecka trwa wiele lat, dlatego oparcie powinno być szczególnie wygodne. Najlepiej, aby było dopasowane do kształtu pleców i wzrostu dziecka, dlatego na zakupy wybierz się z maluchem, by sprawdzić, jaki mebel będzie dla niego optymalny. Zwróć również uwagę, czy w okolicy lędźwiowo-krzyżowej znajduje się specjalne uwypuklenie, które zapobiegnie odruchowi garbienia się.
  3. Krzyżak na kółkach – element ten jest dużym udogodnieniem, ponieważ pozwala dziecku szybko sięgnąć po potrzebny przedmiot bez konieczności wstawania. Kółka w tego typu fotelach są dostępne w dwóch wersjach – jedna jest dostosowana do wykładziny dywanowej, druga – do paneli podłogowych.
  4. Podłokietniki – przyczyniają się do podniesienia komfortu pracy. Należy jednak pamiętać, że podnosząc lub obniżając siedzisko, trzeba również podnieść podłokietniki, dlatego najlepiej, aby i te elementy posiadały regulację.
  5. Zagłówek – nie jest to element obligatoryjny, jednak podobnie jak podłokietniki sprawia, że na krześle pracuje się o wiele wygodniej. Opierając głowę na zagłówku, można rozluźnić mięśnie szyi i odciążyć kręgi szyjne.

Innym udogodnieniem, które z pewnością przypadnie do gustu dzieciom, jest możliwość kołysania się, a więc tzw. funkcja TILT. Poza elementami, które wpływają na komfort pracy, dobrze zwrócić także uwagę na jakość materiałów, z jakich jest zrobiony mebel, a także na design krzesła. Warto, by pasował do wystroju wnętrza, z którym stworzy harmonijną całość. Jeżeli myślisz o zakupie krzesła do biurka dla dziecka lub dla siebie, zajrzyj na: https://www.emag.pl/fotele-biurowe/c i zapoznaj się z szerokim asortymentem foteli.

 

Artykuł sponsorowany

Źródło  zdjęcia: pixabay.com

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:meblepolecamy