Krwiobus przed Muzeum AK

Muzeum AK, ul. Wita Stwosza 12 mapa

niedziela 25.09.2016

Wstęp wolny

Krwiobus przed Muzeum AK

W niedzielę 25 września 2016 r. o godz. 12:00, w Muzeum Armii Krajowej odbędzie się premiera książki „Żołnierze Legionów i Polskiej Organizacji Wojskowej w służbie Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej”.

Na opracowanie składa się 49 biogramów najwybitniejszych uczestników dwóch konspiracji niepodległościowych – z okresu I i II wojny światowej oraz około 140 archiwalnych zdjęć i fotokopii dokumentów. Redaktorami naukowymi publikacji są przedstawiciele krakowskiego środowiska naukowego – dr hab. Janusz Mierzwa (UJ) oraz dr Przemysław Wywiał (UP), a autorami biogramów – przedstawiciele środowisk naukowych i muzealnych z całej Polski.

Podobnie jak żołnierze pozostawiali swoją krew na polach bitew, tak i w dniu 25 września, wszyscy uczestnicy muzealnego wydarzenia będą mogli wesprzeć potrzebujących oddając krew. Premierze książki towarzyszyć będzie bowiem akcja krwiodawstwa, mająca wspomóc działalność Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Na chętnych do wsparcia akcji przed budynkiem Muzeum AK będzie oczekiwał Krwiobus. Niedziela jest też dniem wolnego wstępu do Muzeum AK, dlatego wszystkich uczestników akcji zapraszamy do zwiedzania ekspozycji, a także wzięcia udziału w spotkaniu z autorami premierowej publikacji.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tej szczytnej akcji!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także