Królewski Dar – akcja charytatywna

Łazienki Królewskie
📅 niedziela 28.07.2019
Królewski Dar - akcja charytatywna
Królewski Dar to wspólna akcja Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK Dar Serca, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Zamku Królewskiego w Warszawie, Łazienek Królewskich, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Fundacji DKMS Polska.

W tym roku odbędzie się już 4 edycja tego wydarzenia. Do tej pory pozyskaliśmy 166 litrów krwi i zarejestrowaliśmy 520 potencjalnych dawców szpiku.

W okresie letnich wakacji duża liczba wypadków komunikacyjnych na drogach wiodących do turystycznych regionów kraju zwiększa zapotrzebowanie na ten najcenniejszy i niezastąpiony lek. Dodatkowo zapotrzebowanie na krew rośnie w tym okresie z powodu zwiększonej liczby wypadków podczas prac polowych w rolnictwie. Przestarzały sprzęt, brak wymaganych osłon ruchomych części maszyn i ostre narzędzia to najkrótsza droga do poważnych urazów, których następstwem często bywa potrzeba przetoczenia krwi. Wciąż liczną grupę poszkodowanych stanowią tu dzieci.

Krew jest lekiem ratującym życie, którego niczym nie można zastąpić. Jej wartość doceniamy dopiero w obliczu tragedii swojej lub swoich bliskich. W wielu przypadkach tylko dzięki niej możliwy jest powrót do zdrowia.

Pomimo ogromnego postępu medycyny, jak dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Jedynym jej źródłem są ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa – ludzie tacy jak My!
Oddając krew ratujesz życie i sprawiasz, że dzięki Twojej decyzji Ktoś będzie mógł obchodzić kolejne urodziny, przeżyć kolejne wakacje.

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Dar Serca zaprasza zatem na kolejną już edycję akcji „Królewski Dar”, czyli honorowe oddawanie krwi i rejestrację potencjalnych dawców szpiku w królewski rezydencjach.

Poniżej przedstawiamy harmonogram ww. akcji:
14 lipca 2019 r. w godz.11.00 – 16.00 przy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie,
21 lipca 2019 r. w godz. 11.00 – 16.00 przy Zamku Królewskim w Warszawie (Arkady Kubickiego),
28 lipca 2019 w godz. 11.00 – 16.00 w Łazienkach Królewskich (przy Pałacu Myślewickim).

Na wszystkich, którzy oddadzą krew, czekają podwójne wejściówki do rezydencji i inne niespodzianki.