Królestwo zabawy – Dzień Dziecka w MEK

Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Ratusz, pl. Wolnica 1 mapa

piątek 02.06.2023 do niedziela 04.06.2023

Królestwo zabawy - Dzień Dziecka w MEK

Od 1 do 4 czerwca zapraszamy na wystawę zabawek z kolekcji MEK. W przestrzeni wystawy stałej w Ratuszu na placu Wolnica pojawi się 40 zabawek. Przyjdźcie koniecznie, żeby zobaczyć mebelki, figurki, ubranka dla lalek, misie do przytulania i konie do ujeżdżania oraz inne niespodzianki, które starannie przechowywane przez lata czekały na to, by spotkać się z Wami.

 Wystawa KRÓLESTWO ZABAWY
1 – 4 czerwca
10.00-19.00 (ostatnie wejście na wystawę 18.30)
Ratusz, pl. Wolnica 1

Wolicie nie tylko oglądać, ale też działać? Zapraszamy do zabawy!
Przez trzy dni w wyznaczonych godzinach wystawa „Królestwo zabawy” zmienia się w pole gry. Wyruszcie z nami w podróż do świata zabawek. Odkrywajcie, poznawajcie, kolekcjonujcie wrażenia i drobiazgi, które przydadzą się wam podczas warsztatowego finału.

Warsztaty „Kto mieszka w królestwie zabawy?”

Termin:

– 1 czerwca (czwartek), godz. 16.00-17.30 (1 grupa), 16.30-18.00 (2 grupa), 17.00-18.30 (3 grupa), 17.30-19.00 (4 grupa)
– 3 i 4 czerwca (sobota i niedziela), godz. 11.00-12.30 (1 grupa), 11.30-13.00 (2 grupa), 12.00-13.30 (3 grupa), 12.30-14.00 (4 grupa)

Miejsce rozpoczęcia: Ratusz, pl. Wolnica 1

Miejsce zakończenia: Dom Esterki, ul. Krakowska 46

Koszt: w cenie biletów na wystawę stałą. Szczegółowe informacje o cenach biletów dostępne są pod linkiem: www.etnomuzeum.eu/bilety płatność bezpośrednio przed warsztatami (gotówką lub kartą w kasie MEK)

Język: polski, w grupach 1 (czwartek 16.00-17.30, sobota i niedziela 11.00-12.30) z tłumaczeniem na ukraiński – prosimy o zgłoszenie potrzeby tłumaczenia do 29 maja 2023 r.
Zależy nam na tym, aby nasze warsztaty mogły być dostępne dla każdego. Prosimy o kontakt, gdyby z jakichś względów udział w nich mógł być utrudniony – w miarę możliwości postaramy się znaleźć rozwiązanie

Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz internetowy: https://forms.office.com/e/nbgdgW4KMw

 

Lulajże mi lulaj – warsztaty kołysanek | Dzień Dziecka w MEK

2 czerwca zapraszamy do Muzeum mamy, które chciałyby poćwiczyć śpiewanie kołysanek. Do wspólnego śpiewania zapraszamy kobiety, które chcą oswoić się z myślą, że mogą śpiewać swoim dzieciom i te, które chcą nauczyć się konkretnych kołysanek.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Pierwszym dźwiękiem, które słyszy dziecko jest bicie serca mamy. Potem nasłuchuje kojącego głosu, który nuci, opowiada, śpiewa… A może śpiewa kołysanki?

Czasem wstydzimy się śpiewać dzieciom, sądząc, że nie umiemy tego robić albo dlatego, że nie wiemy co śpiewać. Łatwiej włączyć płytę z kojącą muzyką. Stąd pomysł na warsztaty kołysanek – na Dzień Matki i na Dzień Dziecka!

Do wspólnego śpiewania zapraszamy kobiety, które chcą oswoić się z myślą, że mogą śpiewać swoim dzieciom i te, które chcą nauczyć się konkretnych kołysanek. Na pewno też wymyślimy swoje własne!

Kameralne, warsztatowe spotkanie w kobiecym gronie odbędzie się w kolorowej przestrzeni wystawy „Od-nowa”. Do wspólnego śpiewania i układania kołysanek zaprasza Monika Dudek, etnolożka, pieśniarka i mama, dyrektorka MEK.

Lulajże mi lulaj,
siwe oczka stulaj,
stulajże oczusia,
kazała mamusia.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Termin: 2 czerwca 2023, godz. 18.00-19.30

Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Ratusz, pl. Wolnica 1

Koszt udziału: w cenie biletów na wystawę stałą. Szczegółowe informacje o cenach biletów dostępne są pod linkiem: https://etnomuzeum.eu/bilety
Zależy nam na tym, aby nasze warsztaty mogły być dostępne dla każdego. Prosimy o kontakt, gdyby z jakichś względów udział w nich mógł być utrudniony – w miarę możliwości postaramy się znaleźć rozwiązanie

Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz internetowy: https://forms.office.com/e/KrNX7byuJc

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie