Kreatywny weekend dla najmłodszych w Concordii Design

ul. Zwierzyniecka 3, Poznań
📅 niedziela 15.04.2018
SENSOŁAPKI

Czy wiesz czym  jest sensoplastyka lub kim jest „motion designer”? Czy trenujesz z swoim maluchem uważność? Concordia Design, jak co tydzień, zaprasza dzieci na kreatywne weekendowe warsztaty!

SENSOŁAPKI
Data: 15.04 (niedziela)
Wiek dzieci: 1-6 lat
Godz.12.00-13.00
Cena: 30 zł /cena obejmuje udział jednego dziecka i opiekunów/
Zapisy i bliższe informacje:
Laboratorium Nauki i Zabawy SUPEŁ
www. supel.edu.pl / e-mail: info@supel.edu.pl / tel.  570 840 530

Concordia Design zaprasza najmłodszych na warsztaty z Sensoplastyki® . Sięgamy po wrażenia, wielozmysłowe doznania, wyruszamy w podróż do krainy smaków, zapachów, kolorów i wzorów. Czym jest Sensoplastyka®?To poznawanie świata przez aktywację wszystkich zmysłów dziecka i rozbudzenie jego twórczości i kreatywności. Bawimy się wszystkim, czym się da, a jest w czym wybierać:  migdały, cynamon, pomarańcze, chilli. „Zabawki” uwalniają także wiele smaków: słodki, kwaśny, gorzki oraz pozwalają doświadczać różnorodnych tekstur: miękkiej, szorstkiej, gładkiej, twardej, suchej, mokrej, lekkiej, ciężkiej… A wszystko po to, by stymulować zmysły, rozwijać nowe ścieżki poznawcze. Na zajęciach dzieci odnajdą radość i inspirację w prostych, ale przyjemnych czynnościach: będą chlapać się w wodzie, dotykać różnych faktur, deptać i tuptać, słuchać, wąchać, posmakować i przytulać do mamy lub taty.

Zabawy z żabką
Warsztat uważności
Data: 15.04 (niedziela)
Wiek: 5-8 lat
Godz. 12.00-13.00
Zapisy przez stronę:
Prowadzenie: Agnieszka Jankowska-Figaj.

„Zabawy z żabką” to cieszący się ogromną popularnością, niezwykły warsztat inspirowany książką „Uważność i spokój żabki” Eline Snel, autorki treningu uważności dla dzieci : „Uwaga, to Działa!” Metoda Eline Snel®. Program daje narzędzia do rozwijania umiejętności koncentracji uwagi, świadomości własnego ciała, emocji, bycia uważnym zarówno na siebie, jak inne dzieci.
Warsztat koresponduje z możliwościami poznawczymi oraz potrzebami emocjonalnymi dzieci. Poprzez wykorzystanie specjalnie opracowanych historyjek, wyobraźni, prostych ćwiczeń ruchowych, dzieci otrzymują narzędzia, które mogą wykorzystać, by lepiej zrozumieć siebie i innych, a także rozwijać umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach. Dzieci będą razem sprawdzać, co żabki robią nad brzegiem stawu, zatrzymają się i włączą tajemniczy „przycisk pauzy”, skierują światło uwagi na śnieżną kule, poszukają miejsca, w którym mieszka szczęście, przez chwilę poczują się jak motyl, dowiedzą się, czy tylko leń nic nie robi oraz znajdą swoje super moce. Poćwiczą koncentrację uwagi na konkretnej czynności czy przedmiocie, będą obserwować swoje emocje, odczucia pochodzące z ciała (smak, węch, słuch), będą nazywać i akceptować swoje emocje ale nie będą ich oceniać. Najmłodsi nauczą się też jak rozpoznawać „trudne myśli” i „trudne emocje” by ich nie tłumić, ale umieć dawać im życzliwą uwagę. Dzieci dowiedzą sięteż  jak akceptować siebie takimi, jakimi są, a dzięki temu budować w sobie życzliwość wobec siebie oraz wobec innych.

Niedziela, 15 kwietnia
Lego Animacje
Wiek: 8-12 lat
Godz. 12.00-14.00
Zapisy przez stronę:

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

„Motion Designer” czyli ktoś, kto projektuje ruch i zajmuje się animacją to obecnie jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów! Na kreatywnych warsztatach  dzieci na 2 godziny staną się właśnie takimi projektantami i konstruktorami, którzy będą rozwijać swoje pasje. „Lego animacje” to warsztaty z filmowania klocków Lego w technice animacji poklatkowej. Dzieci będą wymyślać własne mini scenariusze, a następnie wybierać do nich postaci i budować dekoracje. Nauczą się jak nimi poruszać, dodawać głos, efekty dźwiękowe, muzykę, tak by powstał krótki film. Na miejscu będą zestawy klocków Lego Story Starter, ale można przynieść też swoje gotowe pojazdy lub postaci Lego, które mogłyby wziąć udział w filmie.

Zajęcia prowadzą:
Dorina Maciejka – absolwentka ASP w Poznaniu. Dyplom z wyróżnieniem z filmu animowanego. Przez 3 lata pracowała w Studio L. Gałysza w  Warszawie biorąc udział w tworzeniu animacji i dekoracji do filmów dla dzieci. Autorka scenariuszy kilku czołówek animowanych dla TVP. Zajmuje się obecnie ilustracją książkową. Autorka książki ” Co można ulepić z plasteliny?”.
Katarzyna Michalska – Jurdeczka, nauczycielka, od 9 lat prowadzi robotykę z wykorzystaniem klocków Lego.

Zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat. W szczególności zainteresowane filmem, Lego z gotowością do współpracy z innymi dziećmi oraz umiejętnością koncentracji na wybranej formie zabawy.

ul. Zwierzyniecka 3, 60-813 Poznań

kids@concordiadesign.pl