„Kropki i kule”. Kreatywne warsztaty z książką w Bydgoszczy – nie tylko dla dzieci

Kawiarnia rodzinna KOGEL MOGEL, A. Grzymały Siedleckiego 10 mapa

sobota 03.12.2016

wolny

Kreatywne warsztaty z książką w Bydgoszczy - nie tylko dla dzieci

Spotkanie dla dzieci w wieku 2-3,5 w ramach projektu „CzyTAM ŚWIAT?”

Małe piegi, duże kule, okrągłe, płaskie i przestrzenne…
Niezwykłe książki dla dzieci poprowadzą najmłodszych czytelników przez ten „zakręcony” świat. Przybywajcie z najmłodszymi czytelnikami, dziećmi od 2 do 3,5 lat na kolejne ZMYSŁOWE SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ. Przygotujcie się na przygodę, wspólną dla dziecka i rodzica (lub innego członka rodziny). Zajęcia pomyślane są tak, by dzieci pokochały książki, dobrze się rozwijały, były mądre, wrażliwe i sprawne manualnie oraz czuły bliskość Mamy, Taty, czy Dziadków. Udział dorosłego jest zatem konieczny. Nie chcemy też niczym pociech ograniczać, pozwalamy im się brudzić i cieszymy się radością, jaką z tego czerpią, w związku z tym PRZYNOŚCIE DLA DZIECI UBRANIA NA ZMIANĘ.
Poznajemy dobre, książki, oddajemy się kreatywnym aktywnościom, pobudźmy układ nerwowy Waszych dzieci do integracji sensorycznej, wprowadzamy w świat sztuki…
Zajęcia według własnego pomysłu cyklu i scenariusza prowadzi Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1254386334599525/

Więcej informacji o projekcie: https://web.facebook.com/czytamswiat/

 

WSTĘP WOLNY

TERMIN: 3.12

GODZINA: 10:30

MIEJSCE: Kawiarnia rodzinna KOGEL MOGEL, A. Grzymały Siedleckiego 10

ZAPISY: biuro@nowe-pokolenie.pl

 

Zadanie współfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

—-

 

Informacje o projekcie:

Wiemy jak ważny jest dla Was rozwój intelektualny Waszych dzieci dlatego też Fundacja Nowe Pokolenie wychodząc naprzeciwko Waszym potrzebom stworzyła projekt „CzyTAM ŚWIAT?”.   „CzyTAM ŚWIAT?”  to nowy sposób na rozkochanie najmłodszych w świecie książek. Poprzez ten projekt chcemy zachęcić do czytania i rodzinnego spędzania czasu wolnego.

Zapraszamy Was z dziećmi w dwóch grupach wiekowych. Jedną stworzyliśmy dla najmłodszych od 2-3,5 lat, drugą dla dzieci od 4-8 lat.

Prowadzącą oraz pomysłodawczynią cyklu oraz autorką scenariuszy jest Lucyna Brzezińska-Eluszkiewicz – magister filologii polskiej, miłośniczka korespondencji sztuki oraz animator kultury.

Miłośnicy książek znać ją mogą z autorskich cyklów interdyscyplinarnych warsztatów oraz większych wydarzeń koncentrujących się wokół książek w ramach cyklów: CZYTANIE I DZIAŁANIE, ŁAPKODZIAŁANIE, czy DOOKOŁA ŚWIATA.

Na bezpłatnych warsztatach pozwolimy Waszym dzieciom dotknąć,  posmakować, usłyszeć, wytańczyć,  a nawet przenieść  się do świata przedstawionego w  specjalnie wybranych dla dzieci książkach.  Koniec z niechęcią do czytania, przekonaniem, że książki są nudne, że nie ma dla nich miejsca w kulturze. Udowodnimy, że jest inaczej. W trakcie cotygodniowych  bezpłatnych warsztatów dzieci wraz rodzicami za pomocą słowa czytanego uruchomią każde zmysły, a wykorzystamy przy tym wszystkie dozwolone techniki plastyczne. Nasze artystyczne działania inspirowane książką  będą pachnące, słodkie, kwaśne, twarde, suche, szorstkie… Wszystko po to, aby lektura i zabawa z książką zawsze kojarzyła się dziecku z poczuciem bezpieczeństwa i bliskością.

Z młodszą grupą dzieci spotykamy się w soboty, ze starszą w poniedziałki. Zachęcamy do udziału w warsztatach. Liczymy na Waszą obecność i aktywny udział w zajęciach.

 

Informacje o organizatorze:

Organizatorem projektu „CzyTAM ŚWIAT?” jest Fundacja Nowe Pokolenie, która jest pomysłodawcą Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych „Radosne Serca” oraz Ogólnopolskiego Festiwalu  „Radosne Serca” dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Środki pozyskane przez Fundację z organizacji zajęć popołudniowych oraz dodatkowych przekazujemy na działalność charytatywną naszej Fundacji- czyli na organizację ww. przedsięwzięć. Dla naszej Fundacji są to najważniejsze inicjatywy, ponieważ pokazują, że warto inwestować w rozwój dzieci i młodzieży.  

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
FUNDACJA NOWE POKOLENIE logo BIG

Adres:

ul. A. G. Siedleckiego 12 (budynek Przedszkola Niepublicznego „Przedszkolna Chata”)
Bydgoszcz


Kontakt:

52/371-10-51, 604 629 916
fundacja@nowe-pokolenie.pl
http://www.nowe-pokolenie.pl