Kreatywne pojazdy pod choinkę

niedziela 06.12.2020 do wtorek 15.12.2020

Kreatywne pojazdy pod choinkę

Na początku grudnia dorośli zaczynają się nerwowo rozglądać po tradycyjnych lub internetowych witrynach sklepów z zabawkami. Poszukują prezentów niebanalnych, trafiających w zainteresowania dzieci a do tego takich, których dziecko jeszcze nie zna. Niełatwo znaleźć te wszystkie cechy w jednym upominku. Tymczasem kilka tygodni temu na zabawkowym rynku pojawiła się seria pojazdów MalBlo Magnetic, która zainteresuje każdego małego (i dużego) fana motoryzacji.
Mój syn jak zobaczył te pojazdy to pierwsze jego słowa były „O! zabawka kreatywna!” i wcale się nie pomylił.
Mamy do wyboru 6 zestawów tematycznych, a każdy to 3 duże pojazdy złożone z 3 elementów. Są tu więc pociągi i lokomotywy, pojazdy budowlane, wyścigowe, kosmiczne, policyjne, strażackie, budowlane. Każdy zestaw ma elementy w tym samym kolorze i jest kompatybilny, co daje nieograniczone możliwości łączenia ze sobą części na wiele sposobów. Aż trudno uwierzyć, ale z 9 elementów znajdujących się w każdym zestawie można zbudować ponad 100 różnych pojazdów! Dziecko może tworzyć klasyczne zestawienia lub puszczać wodze fantazji i mieszać poszczególne elementy z różnych zestawów – wszystkie do siebie pasują.

Co z takiego połączenia może powstać? Choćby wyścigowa straż pożarna. Takie służby na pewno przyjadą szybko do pożaru. A może połączyć to jeszcze z helikopterem, aby strażacy nie utknęli w korkach, jadąc na ratunek?

20201206_185502
Seria została zaprojektowana tak, aby dzieci mogły cieszyć się kreatywną, rozwijającą zabawą. Ważną cechą tych pojazdów jest też ich prostota, która zachęci do zabawy nawet najbardziej niecierpliwych. Poradzi sobie z nią 4-latek, ale wciągnie też 10-latka. Mogą nawiązać tu świetną współpracę. Starsze rodzeństwo może rozdzielać poszczególne elementy i pomagać młodszemu w ich łączeniu. A to wcale nie jest to takie skomplikowane. Dlatego w łatwy sposób można łączyć i oddzielać od siebie elementy. Wystarczy przybliżyć do siebie miejsca, w których możemy połączyć z sobą dane części pojazdu – jak są bardzo blisko siebie automatycznie magnesy się przyciągają a elementy łączą. Wtedy też można usłyszeć rodzaj charakterystycznego kliknięcia. Żeby oddzielić od siebie elementy trzeba troszkę użyć siły, więc tu z pomocą przyjdzie rodzić lub starsze rodzeństwo. Jednak bez obaw nie trzeba do tej operacji Herkulesa. Co ciekawe przy podnoszeniu nie rozłączają się. Przeprowadziliśmy drobny eksperyment połączyliśmy ze sobą 20 elementów i podnieśliśmy pojazd do góry i ku naszemu zaskoczeniu, żadna z części nie odpadła. A to wszystko dzięki opatentowanemu, innowacyjnemu systemowi magnetyczno-zatrzaskowemu.

20201206_172607
Pojazdy MalBlo Magnetic pozwalają dzieciom wykazywać się pomysłowością, a przy okazji doskonalić motorykę rąk i rozwijać wyobraźnię przestrzenną. Ogromną satysfakcję daje dziecku to, że jest konstruktorem swojej zabawki i może ona wyglądać tak, jak samo wymyśli. Ono tu ustala reguły.

Na rynku zabawek nie mamy takiego innowacyjnego rozwiązania. Ta seria wychodzi poza schemat, który jest dzieciom z góry narzucony przez dorosłych. Czyli policja to policja, straż to straż. Tutaj dziecko może robić roszady, o którym dorosłym nawet się nie śniło! Nic dziwnego, że zabawa potrafi zająć je na długie godziny. Gdy jedne pojazdy się znudzą, wystarczy je tylko „przeprojektować” i konstruktor ma już do dyspozycji zupełnie nowe zabawki.
Po przetestowaniu zestawów możemy stwierdzić z cała pewnością, że są to zabawki kreatywne, proste w swojej formie i wykonane z najwyższą starannością. Czyli takie jakie i dzieci i rodzice lubią najbardziej. Wszystkie elementy z 6 zestawów są ze sobą kompatybilne, więc zachęcamy do zakupu, więcej niż jednego z nich. Wtedy dziecko ma jeszcze większą frajdę przy konstruowaniu najróżniejszych pojazdów, Mimo młodego „wieku” seria MalBlo Magnetic została już doceniona przez jurorów konkursu „Zabawka Roku”, którzy w jego XIII edycji przyznali jej wyróżnienie.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie