Kreatywne oprowadzania po wystawie Ja, kot

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha mapa

niedziela 19.06.2022

Kreatywne oprowadzania po wystawie Ja, kot

Która bogini starożytnego Egiptu była przedstawiana jako kobieta z głową kota? Dlaczego koty rządzą Internetem? Co sprawia, że artyści tworzą dzieła z wizerunkami kotów? Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zaprasza na poszukiwania odpowiedzi podczas kreatywnego oprowadzania po wystawie „Ja, kot. Koty w sztuce Japonii i Zachodu”.

Pierwsza w Polsce i w Europie wystawa prezentująca możliwie szeroko wyobrażenia kotów przybliża nie tylko fenomen kota domowego, lecz także przypomina jego dzikich krewnych. Stawia pytania o status kota, istoty żywej i czującej w XXI wieku.

W kolejne niedziele: 20 marca, 24 kwietnia, 15 maja, 19 czerwca, 4 września odbędą się kreatywne zwiedzania wystawy z przewodnikiem. W godzinach 10.15-11.00 zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Spotkanie w godzinach 11.30-12.30 przeznaczone jest dla dzieci w wieku 7–10 lat. Podczas oprowadzania będziemy przechadzać się kocimi ścieżkami. Zastanowimy się wspólnie, dlaczego w sztuce jest tak dużo kotów i jaka jest ich historia.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: recepcja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Kreatywne oprowadzanie dla dzieci”. W treści należy podać: imię, nazwisko, termin oraz wiek zgłaszanego Uczestnika, a także numer telefonu opiekuna Uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 15 osób). Koszt uczestnictwa: 10 zł (usługa przewodnicka) + zakup biletu wstępu. Płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu spotkania.

Kreatywne oprowadzanie po wystawie „Ja, kot. Koty w sztuce Japonii i Zachodu”.

Niedziele: 20 marca  / 24 kwietnia / 15 maja / 19 czerwca / 4 września

10.15-11.00 – Oprowadzania po wystawie „Ja, kot” dla rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym

11.20-12.30 – Kreatywne oprowadzania po wystawie „Ja, kot” dla dzieci w wieku 7 –10 lat

Zapisy na recepcja@manggha.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie