Kraków: Zbuduj Miasteczko LEGO® w Centrum Handlowym Czyżyny

📅 piątek 31.05.2019 do sobota 01.06.2019
Dzien Dziecka Kraków 2019
Klockowe szaleństwo w Czyżynach

Kilka tematycznych stref budowania z klocków,  zbudowane rękami dzieci makiety miasteczek, konkursy na najbardziej kreatywnego budowniczego oraz możliwość spotkania postaci z krainy LEGO® – to tylko niektóre z bezpłatnych atrakcji, jakie będą czekać na najmłodszych w ramach obchodów Dnia Dziecka w CH Czyżyny w piątek oraz sobotę, w godz. 11.00-19.00.

W programie wydarzenia znajdą się aktywności dla całej rodziny, w tym animacje dostosowane do dzieci w różnym wieku oraz ich zainteresowań. W specjalnie utworzonych strefach i makietach miasteczek najmłodsi będą mogli popuścić wodze fantazji i oddać się klockowemu szaleństwu budowania z klocków LEGO® wszystkiego tego, co podpowie im wyobraźnia.

Na dziewczynki czekać będzie Miasteczko Heartlake, gdzie będą mogły spotkać Andreę, Emmę, Mię, Olivię i Stephanie, czyli paczkę radosnych, ciekawskich oraz nieco ekscentrycznych przyjaciółek znanych z serii LEGO® Friends, a także dzielić z nimi hobby takie jak muzyka, sztuka, sport, miłość do zwierząt czy przyrody.

Z kolei chłopcy trafią do Miasteczka LEGO® City, w którym poznają smak prawdziwej przygody i będą mieli możliwość wcielić się w bohaterów serii m.in. strażaka, policjanta, lekarza, pilota myśliwca czy badacza aktywnych wulkanów.

Podczas wydarzenia zorganizowanego w CH Czyżyny nie zabraknie również atrakcji dla maluchów. Najmłodsi będą mieli do dyspozycji „basen” wypełniony klockami LEGO® Duplo oraz  setki kolorowych klocków, z których będą budować swoje pierwsze niepowtarzalne konstrukcje. Co więcej, podczas inspirujących ćwiczeń i wspólnej zabawy z rodzicami, będą mogli poznać literki, cyfry, kształty i kolory.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Zaplanowane są także konkursy z nagrodami – niespodziankami, w których dzieci pod okiem animatorów będą tworzyć różnorodne modele na zadany temat oraz prezentować swoje dzieła na scenie – makiecie miasteczka.

Atrakcje w ramach „Miasteczka LEGO” będą czekały na dzieci na pasażu CH Czyżyny. Start imprezy o godz. 11.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.