Kraków na trasie Ogólnopolskiej Inspekcji Fotelików 2012

sobota 22.09.2012

Kraków na trasie Ogólnopolskiej Inspekcji Fotelików 2012

Już 22 września w sobotę mieszkańcy Krakowa będą mieli okazję sprawdzić czy ich fotelik samochodowy jest montowany poprawnie. Stolicę Małopolski odwiedzi bowiem Ogólnopolska Inspekcja Fotelików 2012.

Ponad 320 inspekcji fotelików montowanych w samochodach wykonali Eksperci ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach z serwisu fotelik.info podczas inspekcji w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Zielonej Górze, Gdańsku i Siedlcach w ramach Ogólnopolskiej Inspekcji Fotelików 2012. Kolejnym przystakiem Trasy jest Kraków. Inspekcja w stolicy Małopolski odbędzie się 22 września w sobotę przy sklepie Smyk Megastore, Futura Park Kraków, ul. Rożańskiego 32, Modlniczka

Aby rodzic mógł wziąć udział w Inspekcji, powinien zarejestrować się na stronie www.inspekcje-fotelikow.pl

Ponad 70% rodziców źle zabezpiecza swoje dziecko w samochodzie lub źle montuje fotelik, co jest przyczyną śmierci bądź poważnych urazów dzieci.Dlatego podczas spotkania z rodzicami eksperci radzili też w jaki sposób można podnieść bezpieczeństwo dzieci podróżujących samochodami.

– Z naszych dotychczasowych inspekcji wynika, że największym problemem jest zbyt luźno zamontowany fotelik, co powoduje małą stabilność fotelika i zbyt luźne zapięcie dziecka w foteliku – zauważa Paweł Kurpiewski, ekspert ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodach i dodaje – Mamy również do czynienia z wieloma rodzicami, którzy posiadają bardzo dobre foteliki, wybierane w oparciu o niezależne testy zderzeniowe, bardzo świadomie. Często jednak zakup dokonywany jest przez internet, niestety bez wcześniejszej przymiarki fotelika do samochodu i sprawdzenia jego kompatybilności. Owocuje to wieloma dodatkowymi błędami w montażu.

Warto zaznaczyć, że kupując przez Internet foteliki samochodowe, rodzice pozbawiają się także możliwości doradzenia lub pomocy odpowiednio przeszkolonej osoby.

Dotychczasowe wyniki inspekcji motywują nas więc do jeszcze większej pracy, bo jak się okazuje, najlepsze materiały do nauki i filmy nie zastąpią bezpośredniego instruktażu – podsumowuje Kurpiewski.

Celem i misją Inspekcji fotelików jest uświadomienie jak największej ilości rodziców, że nie wystarczy mieć fotelik samochodowy dla dziecka, ale musi on być odpowiedniej jakości, dobrze dobrany i zamontowany, a przed kupnem sprawdzony w samochodzie i przymierzony.

Dodatkowe informacje i zapisy na inspekcje na stronie www.inspekcje-fotelikow.pl oraz www.fotelik.info

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także