Dzień Dziecka w Multikinie

Kot Mundek ratuje Łódź – nowy serial audio dla dzieci

📅 poniedziałek 18.07.2022 do niedziela 24.07.2022
Kot Mundek ratuje Łódź - nowy serial audio dla dzieci
Nie od dziś wiadomo, że koty to niezależne zwierzęta, które lubią chodzić własnymi ścieżkami. Ale czy kot może zostać detektywem i uratować miasto? Przekonają się o tym słuchacze nowego projektu Stowarzyszenia Soundsitive Studio – serialu audio z cyklu „Kot Mundek na tropie”, którego akcja rozgrywa się w Łodzi. Emisja pierwszego z pięciu odcinków miała miejsce 7 lipca.

Zadanie <<Serial słuchowiskowy dla dzieci „Łódź pod lupą. Koci detektyw na tropie”>> ma na celu pokazanie najmłodszym, głównie w wieku 5-10 lat, najciekawszych miejsc, które można odwiedzić w Łodzi, takich jak ulica Piotrkowska, Księży Młyn czy Szlak Bajkowa Łódź. Produkcja zwraca także uwagę na pozytywne zmiany i rozwój miasta w ostatnim czasie.

Głównym bohaterem serialu jest kot Mundek Pazur, młody i zdolny funkcjonariusz łódzkiej Zwierzopolicji. Zwierzak marzy o tym, aby zostać detektywem. Jak się okazuje, nie jest to cel łatwy do osiągnięcia – Mundek musi pokonać zarówno niechęć swojego przełożonego, jak i rozwikłać wiele kryminalnych zagadek.

Myślę, że serial ze względu na ciekawych bohaterów i wciągającą fabułę spodoba się wszystkim dzieciom, które lubią słuchać dźwiękowych bajek. Chciałbym, żeby po przesłuchaniu produkcji najmłodsi z innych regionów Polski zamarzyli o łódzkiej wycieczce szlakiem przygód kota Mundka. Jestem przekonany, że nie było wcześniej podobnego przedsięwzięcia – mówi Michał Cieślak, autor scenariuszy na potrzeby projektu.

Serial, składający się z pięciu odcinków, to prawdziwa dźwiękowa superprodukcja, w której występuje łącznie kilkunastu aktorów, wcielających się w rozmaite postacie ze świata zwierząt. Dzięki słuchowiskowej formule nie zabraknie w nim bogactwa muzyki i efektów dźwiękowych, oddających klimat kryminalnych poszukiwań.

Projekt to także kolejny etap rozwoju platformy Soundsitive Kids – bajki dla dzieci – magicznej krainy dźwięku i słowa, w której rodzice mogą rozwijać wyobraźnię swoich pociech i w wartościowy sposób spędzać z nimi czas. Inicjatywa obchodziła niedawno swoje drugie urodziny i cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem, zwłaszcza na portalu Spotify, gdzie ma ona grono ponad 110 tysięcy słuchaczy oraz ponad 1,2 mln wysłuchań. Do tej pory w ramach platformy zrealizowano ponad 80 materiałów audio.