Kosmiczny koniec lata dla dzieci

Dom Spotkań z Historią, Karowa 20 mapa

sobota 31.08.2019

Kosmiczny koniec lata dla dzieci

Jak chodzić po Księżycu? Do czego astronaucie służy kombinezon? Czy księżyc naprawdę zrobiony jest z sera? W ramach prezentowanej w DSH wystawy „Zdobyć Księżyc” przygotowaliśmy na koniec wakacji kosmiczny program wydarzeń dla dzieci, a w nim Pan Kleksa na tropie Wielkiego Elektronika, punkt kosmicznej stylizacji, warsztaty konstruowania odlotowych rakiet oraz przygody Wallaca i Gromita.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

14:00 – 14:30
POKAZ FILMU: Wallace i Gromit: Podróż na Księżyc, reż. Nick Park (1989, 23 min)
Wallace – miłośnik techniki i wynalazków oraz jego wierny przyjaciel pies konstruują rakietę i lecą na Księżyc, bo jak wiadomo, Księżyc zrobiony jest z sera!

14:30 – 15:15
OPROWADZANIE DLA NAJMŁODSZYCH: Zdobyć Księżyc!
Joanna Kinowska – kuratorka prezentowanej w DSH wystawy „Zdobyć Księżyc” zabierze dzieci ( 7-10 lat) wraz z opiekunami w fotograficzną podróż na Ksieżyc.

14:30-17:00
WARSZTATY PLASTYCZNE: Orzeł wylądował!
Przy odrobinie wyobraźni każdy może zdobyć Księżyc! Zapraszamy dzieci do punktu kosmicznej stylizacji oraz na warsztaty konstruowania odlotowych rakiet.

17:30-20:00
POKAZ FILMU: Pan Kleks w kosmosie, reż. Krzysztof Gradowski (1988, 148 min)
Trzeci film o przygodach Pana Kleksa rozgrywa się na statkach kosmicznych i odległych planetach. Bojący się śmiechu Wielki Elektronik porywa dziewczynkę. Pan Kleks wraz z przyjaciółmi wyrusza w daleką podróż, aby ją uratować. W obsadzie m.in. Piotr Fronczewski, Maryla Rodowicz, Bohdan Smoleń, Beata Kozidrak i Henryk Bista.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

ul. Karowa 20,
00-324 Warszawa


Kontakt:

22 826 51 95
dsh@dsh.waw.pl
http://www.dsh.waw.pl

ZOBACZ TAKŻE:filmkosmoswarsztaty
Kosmiczny koniec lata dla dzieci