Korona nie z bajki – zbiórka na wydanie książki dla dzieci o koronawirusie i pandemii

środa 07.04.2021 do środa 14.04.2021

Korona nie z bajki - zbiórka na wydanie książki dla dzieci o koronawirusie i pandemii

„Korona nie z bajki” jest tworzona przez grupę znajomych, którzy w wolnym czasie realizują projekt społeczny w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Ich badania pokazały, że ponad 80% dzieci odczuwa negatywne emocje w stosunku do pandemii, a 64% rodziców zauważyło zmiany w zachowaniu ich pociech. Dzieci mają trudność w zrozumieniu, czym jest koronawirus i dlaczego tak ważnym jest, aby wszyscy przestrzegali narzucanych nam zasad. Informacje, przekazywane przez media są dla nich niezrozumiałe, a nowe pojęcia, które weszły do ich życia codziennego, bez odpowiedniego objaśnienia, powodują panikę.

Aby temu zaradzić, „Korona nie z bajki” wydaje książkę, która w przystępny sposób wyjaśni dzieciom pandemię COVID-19. Historie, opowiedziane przy wsparciu pedagogów i lekarzy, trafią w formie papierowej do wybranych placówek opiekuńczo-wychowawczych, a cyfrowa wersja książki będzie dostępna bezpłatnie online.

„Korona nie z bajki” ma charakter w pełni non-profit, a projekt jest finansowany ze zbiórek crowdfundingowych na portalach Allegro Lokalnie i zrzutka.pl. Projekt został objęty patronatem honorowym min. Marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Zapraszamy do śledzenia poczynań projektu i wsparcia zbiórki na wydanie książki. Wspólnie dajmy dzieciom odpowiedzi!

Crowdfunding
https://zrzutka.pl/z/koronaniezbajki
https://allegrolokalnie.pl/zbiorka/dajmy-dzieciom-odpowiedzi-zbiorka-na-wydanie-ksiazki-dla-dzieci-o-koronawirusie-i-pandemii

Media społecznościowe
https://www.facebook.com/koronaniezbajki
https://www.instagram.com/koronaniezbajki

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie