Koralikowa historia – książka z myślą o dzieciach, które straciły bliską osobę

niedziela 07.03.2021 do niedziela 21.03.2021

Koralikowa historia - książka z myślą o dzieciach, które straciły bliską osobę

Wraz z początkiem marca w ramach serii „Bajka Plasterek” Fundacji Hospicyjnej ukazała się kolejna bajka terapeutyczna – „Koralikowa historia”. Książeczka, podobnie jak pozostałe z cyklu, dedykowana jest dzieciom w wieku 4-9 lat, które łączy doświadczenie choroby i śmierci bliskiej osoby i które nie poradzą sobie bez mądrego wsparcia dorosłego.

Narratorem w bajce jest tytułowy koralik, który opowiada o niezwykłej przyjaźni małej Zosi z jej dorosłą sąsiadką Igą. Towarzyszy w ich wspólnych, szczęśliwych chwilach przy nawlekaniu wisiorków czy zabawie w „chmurobranie”. Przysłuchuje się niesamowitym opowieściom Igi, która podróżując po świecie i zbierając koraliki do swojej kolekcji, znała ich bardzo dużo. Kiedy Iga zaczyna chorować, jest też świadkiem rosnącego niepokoju, potem smutku i wreszcie rozpaczy dziecka, które przeczuwa, że ciężka choroba przyjaciółki rozłączy je na zawsze. Koralik ma bardzo ważne zadanie. Niczym prawdziwy plasterek ma sprawić, by przewidywany ból rozstania był odrobinę mniejszy.
„Koralikowa historia” to bajka terapeutyczna, czyli specjalna bajkowa kategoria, w której świat przedstawiony w utworze ma konkretne zadanie – wesprzeć proces zdrowienia dziecka po jakiejś traumie. „Poprzez odnalezienie podobieństw z tym, co przytrafiło się bohaterowi opowieści, dziecku łatwiej jest zrozumieć swoją sytuację. Dzięki temu żałoba nie pozostawi w nim negatywnych konsekwencji” – czytamy w ulotce dołączonej do książeczki.

Koralikowa historia
Tekst: Magda Małkowska
Ilustracje: Agnieszka Żelewska
Format: 205 × 205
Ilość stron: 48
ISBN: 978-83-942966-7-5
Seria: Bajka Plasterek
Oprawa: twarda
Fundacja Hospicyjna

Koralikowa historia - książka z myślą o dzieciach, które straciły bliską osobę

Kurs online - Jak rozwijać koncentrację i uwagę dzieci

Mindfulness dla dzieci

Twoje dziecko ma trudności z koncentracją? Nie potrafi się na niczym skupić? Jest zestresowane?
Jeżeli chcesz pomóc dziecku rozwinąć pełnię jego możliwości, lepiej zrozumieć siebie, zbudować odporność na stres i nauczyć się słuchać głosu własnego serca – ten kurs jest właśnie dla was!

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie