Kopciuszek – zamienił się sen w rzeczywistość

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty mapa

czwartek 01.06.2017

Kopciuszek - zamienił się sen w rzeczywistość

Stowarzyszenie na rzecz wspierania osób uzdolnionych artystycznie „MusicALL” 24 marca na deskach Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprezentowało musical pt. „Kopciuszek”. Był to premierowy pokaz spektaklu muzycznego – godzinnego widowiska, którego artystami są członkowie i podopieczni stowarzyszenia, osoby w wieku od 7 do 20 lat.

„Kopciuszek” to pierwsza produkcja Stowarzyszenia „MusicALL”, będzie to znana bajka w zupełnie nowej odsłonie. Tworzony w musicalowej konwencji spektakl został od podstaw stworzony jeszcze raz. Podczas spektaklu usłyszymy 11 piosenek, które specjalnie na potrzeby tego projektu skomponował prezes stowarzyszenia Bartosz Banasik – młody muzyk i kompozytor. Reżyserią spektaklu zajęła się Anna Snopek, aktorka musicalowa, która spektakle na scenę dziecięcą współrealizowała również w Katowicach. Podczas spektaklu nie zabraknie również tańca i ruchu scenicznego, część choreograficzną przygotowała Daria Resztak aktorka, tancerka, choreograf, aktualnie również tancerka grupy zawodowej Chorzowskiego Centrum Kultury. To wydarzenie pokazało zupełnie nową odsłonę spektakli realizowanych z myślą o dzieciach a jednak takich, które stawiają dzieci na równi z osobami dorosłymi stąd to pełnowymiarowe widowisko było z pewnością dobrą zabawą dla osób w każdym wieku. Zarówno najmłodsi oglądali spektakl z ogromną uwagą jak i dorosłym przypadł on do gustu. Największym zaskoczeniem są bajkowe aranżacje muzyczne, pełnowymiarowe dekoracje sceniczne oraz kostiumy, które dodają kolorów temu widowisku.

Stowarzyszenie „MusicALL” to działalność, która ma na celu kształcenie dzieci i młodzieży w kierunkach artystycznych takich jak aktorstwo, taniec, śpiew. Wszystko za sprawą organizowanych zajęć, które oparte są właśnie o realizację w pełni autorskiego musicalu. Podczas zajęć przekazywane są wszelkie podstawy potrzebne do tego aby w przyszłości grać na scenie nie tylko w ramach tego projektu, ale także profesjonalnie jako zawodowy aktor. Stowarzyszenie zapewnia młodym artystom warunki do rozwoju ale też do tego, aby sprawdzić się przed prawdziwą publicznością.

„Kopciuszek – zamienił się sen w rzeczywistość” musical

Produkcja: Stowarzyszenie „MusicALL”
Reżyseria: Anna Snopek
Scenariusz, muzyka, teksty piosenek: Bartosz Banasik
Choreografia: Daria Resztak

Patronat medialny: Radio Piekary, SferaTV, RudaŚląska.com.pl
Partnerzy: Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej, Aquadrom, Aicha Magija, Oxidised Music, Sensei – Agencja Reklamowa

Czas trwania: 1h

TERMINY KOLEJNYCH SPEKTAKLI:

 01.06.2017, godz. 18

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:bajkateatr