Kopalnia Soli Wieliczka zaprasza do programu dla przedszkoli Dzień Górnika. SPRAWDŹ!

📅 środa 25.10.2023 do sobota 11.11.2023
spotkanie z górnikiem w przedszkolu
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programu dla przedszkoli „Dzień Górnika” przygotowanym przez Kopalnię Soli „Wieliczka”.

Na czym polega projekt?

Na przełomie listopada i grudnia przedszkolaki z Krakowa oraz powiatu wielickiego będą mogły wziąć udział w barbórkowych spotkaniach z górnikiem.

Górnik przybędzie do przedszkola w uroczystym galowym mundurze i poprowadzi interaktywne spotkanie, podczas którego dzieci:

• dowiedzą się na czym polega praca górnika,
  • zrozumieją jak kiedyś wydobywano sól i jakie miała ona znaczenie,
  • zobaczą jak wygląda strój roboczy i galowy górnika,
  • poznają lokalne legendy,
  • poprzez wspólną zabawę przeniosą się do tajemniczego świata podziemi.

Program jest bezpłatny i dostępny dla przedszkoli z Krakowa oraz powiatu wielickiego.

Zgłoszenia do tegorocznej edycji przyjmujemy od 6 listopada br. telefonicznie lub e-mailem do wyczerpania miejsc (decyduje kolejność zgłoszeń).

Tel. 12 278 73 70, e-mail: dzien.gornika@kopalnia.pl

Szczegółowe informacje www.kopalnia.pl/dzien-gornika