Kopalnia Soli Wieliczka. Budujemy wspomnienia

poniedziałek 07.06.2021 do niedziela 20.06.2021

Kopalnia Soli Wieliczka. Budujemy wspomnienia

Być może znasz powiedzenie, że Kopalnię Soli w Wieliczce odwiedza się co najmniej trzy razy w życiu – jako dziecko ze szkolną wycieczką, jako dorosły ze swoją rodziną, wreszcie jako człowiek dojrzały, często w towarzystwie wnuków.

Co stanowi o fenomenie kopalni? Dlaczego warto tu przyjechać kilka razy w życiu?

Magia kopalni. Tak najkrócej można podsumować fenomen zabytku o ponad 700 letniej historii, który przyciąga rzesze turystów nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Zapierające dech w piersiach widoki, olśniewająca kaplica św. Kingi, malownicze jeziora solankowe. Do zabytkowej kopalni nie trzeba długo przekonywać. Turyści chętnie tu przyjeżdżają i równie często wracają po latach do tego magicznego miejsca. Każda z wycieczek do Wieliczki to inne wrażenia i inne wspomnienia. Za każdym razem przemierzając podziemne szlaki spojrzysz na kopalnię nieco inaczej. Zawsze jednak pozostawi ona niezatarte wrażenie.

Wieliczka_rodzina

Wycieczka klasowa do Wieliczki. Przygoda, którą zapamiętujesz na całe życie

Wycieczka do kopalni soli to swego rodzaju tradycja w wielu szkołach. Zazwyczaj podczas takiego właśnie wyjazdu młodzi ludzie po raz pierwszy poznają solny zabytek. Dowiadują się jak w dawnych czasach wydobywano sól i kim był Skarbnik. Wrażenia z wędrówki pod ziemią w towarzystwie kolegów i koleżanek z klasy zapadają w pamięć na zawsze. Może i ty masz w albumie zdjęcie ze szkolnej wycieczki do kopalni?

Niezapomniana rodzinna wyprawa do wnętrza Ziemi

Wycieczka z rodziną to kolejna okazja, aby przeżyć podziemną przygodę w Wieliczce raz jeszcze. Posłuchać opowieści przewodnika o historii zabytku wykutego w soli, odkryć kopalniane legendy i tajemnice, zajrzeć do wnętrza Ziemi i pokazać swoim dzieciom podziemny świat tworzony przez naturę i człowieka. To także okazja do aktywnego wypoczynku i spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Gwarantujemy, że zarówno dla Ciebie, jak i dzieciaków będzie to niezapomniana wycieczka. Podczas wędrówki w podziemiach rób rodzinie zdjęcia i filmy, kolekcjonuj wspomnienia, bo dobre wspomnienia to coś niezwykle cennego, co możesz podarować swoim dzieciom.

Powrót po latach

Wiek dojrzały to czas na odpoczynek, poznawanie nowych miejsc, ale i powracanie do miejsc znanych z młodości. W podziemiach kopalni często gościmy seniorów, którzy podczas wędrówki dzielą się z przewodnikami wrażeniami z poprzednich wizyt w Wieliczce, obserwują jak zmienia się kopalnia, można powiedzieć, że mają do niej sentyment. Być może kiedyś przeglądając z rodzicami lub dziadkami rodzinne albumy natkniesz się na ich zdjęcie z wycieczki do kopalni? Pewnie przy tej okazji wrócą wspomnienia, a seniorzy zapragną jeszcze raz odwiedzić solne podziemia i odkryć je na nowo. Do tego właśnie zachęcamy. Wszak kopalnia to miejsce, które warto odwiedzić co najmniej 3 razy w życiu.

wieliczka_2021-high-6328

Jak zorganizować rodzinną wycieczkę do kopalni?

Zwiedzanie nie wymaga rezerwacji. Godziny otwarcia zasady zwiedzania oraz wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na  stronie www.kopalnia.pl

Bilety na zwiedzanie kupisz w kasach kopalni lub on-line.

Dołącz do akcji #WieliczkaTuByłem

Na naszym profilu na FB, wraz z fanami wspominamy wycieczki do kopalni. Akcja nosi tytuł #WieliczkaTuByłem. Przyłącz się i pochwal swoją wizytą w podziemnej Wieliczce.

W kolejnych tygodniach będziemy zachęcać wszystkich obserwatorów do udostępniania zdjęć wykonanych w solnych podziemiach w konkretnych latach. Śledź nasz profil i wrzuć swoje zdjęcie z  #WieliczkaTuByłem .

Szczegóły na profilu FB Kopalni TUTAJ

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:edukacyjnemuzeum