Kopalnia Soli Bochnia – rekomendowana na najlepszą wycieczkę szkolną

Kopalnia Soli Bochnia mapa

poniedziałek 21.02.2022 do czwartek 31.03.2022

Kopalnia Soli Bochnia - rekomendowana na najlepszą wycieczkę szkolną

Kopalnia Soli Bochnia jest w gronie punktów edukacyjnych rekomendowanych w programie Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Nowe wnioski można składać od 1 marca !!!!

PK__9341

Bocheńska kopalnia znalazła się na wykazach punktów edukacyjnych dla szkół we wszystkich trzech grupach wiekowych.  I grupa – klasy I-III ze szkół podstawowych, II grupa – klasy IV-VIII ze szkół podstawowych, III grupa – szkoły ponadpodstawowe.

Propozycje wycieczek szkolnych do kopalni soli przygotowaliśmy w taki sposób, aby zaproponować zwiedzanie najstarszej kopalni soli w Polsce w formie dostosowanej do potrzeb różnych grup wiekowych uczniów – od przedszkola do szkoły średniej.

Wszystkie dzieci i młodzież mogą zwiedzać trasę turystyczną z ekspozycją multimedialną . Pobyt można uzupełnić o podziemną przeprawę łodzią. 

Dla najmłodszych turystów przygotowaliśmy pięć programów edukacyjnych, których scenariusze oparte zostały na spotkaniach z tajemniczymi bohaterami bocheńskich legend i podań. Stanowią one doskonałą propozycję na ciekawą wycieczkę szkolną, a także nieszablonowy sposób na pierwsze spotkania z historią dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Niech nasi mali odkrywcy w podziemiach kopalni odnajdą drogę do samodzielności, rozwiną wyobraźnię, bliżej poznają swoich kolegów i docenią troskę swoich nauczycieli.

Starszym uczniom proponujemy aktywną formę zwiedzania jaką jest gra integracyjna „Przygoda w solnych górach”. Poznając historię zabytkowej kopalni soli uczniowie gromadzą wiedzę, którą będą musieli jak najlepiej wykorzystać rywalizując o punkty dla swojej drużyny.

PK__9539_1

Nocleg w kopalni soli to propozycja wycieczki szkolnej połączonej z profilaktyką zdrowotną. Leczniczy mikroklimat bocheńskiej kopalni zapewnia zdrowy sen w dosłownym wymiarze.

@kopalniabochnia (7)

Dlaczego uczniowie powinni odwiedzać takie miejsca jak kopalnia? Odpowiedź jest prosta:

  • wizyta w tak nieoczywistym i zaskakującym miejscu jest dla dziecka bodźcem do poznawania, zadawania pytań i rozwijania złożonych procesów poznawczych.
  • uczestnictwo dzieci i młodzieży w wycieczkach wpływa na ich rozwój społeczny i kulturowy
  • zwiedzanie kopalni  to niezwykła podróż w czasie przez najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska  o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym.

Rezerwujesz wycieczkę do kopalni ? Skorzystaj również z oferty gastronomicznej dla grup szkolnych .

Szczegóły oferty szkolnej : https://bit.ly/3esi2sp

Informacje i rezerwacje: Kopalnia Soli Bochnia, ul. Campi 15, 32- 700 Bochnia

tel. 14 692 67 52, 14 692 67 54

biuro@kopalnia-bochnia.pl

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Kopalnia Soli Bochnia - Skarb światowego dziedzictwa UNESCO

Kopalnia Soli Bochnia - Skarb światowego dziedzictwa UNESCO

40 km na wschód od Krakowa, w najstarszym mieście Małopolski  - Bochni znajdziecie prawdziwy skarb ukryty 250 m pod ziemią, Kopalnie Soli Bochnia. Ten niezwykły, zabytkowy obiekt w 2013 roku dołączył do Listy Światowego dziedzictwa UNESCO. Od …

Więcej

Adres:

ul. Campi 15, 32-700 Bochnia

Kontakt:

+48 14 6926752,; +48 14 615 24 60
biuro@kopalnia-bochnia.pl
http://www.kopalnia-bochnia.pl
facebook