UD

Kontakt ze sztuką – Tangali i córka nieba. Warsztaty tworzenia lalek teatralnych

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi, plac Wolności 14
🗺 mapa
📅 sobota 15.06.2024
🎫 15zł
Kontakt ze sztuką - Tangali i córka nieba. Warsztaty tworzenia lalek teatralnych
Zapraszamy na niezwykłe warsztaty, na których poznamy fascynującą postać Lecha Kunki – wszechstronnego artysty awangardowego! Malarz, grafik, projektant i rzeźbiarz, Kunka wcielał się w różnorodne obszary sztuki, pozostawiając po sobie niezliczone dzieła i projekty, w tym także dla renomowanego Teatru Lalek Arlekin w Łodzi. Jego scenografia do sztuki „”Tangali i córka nieba”” zachwycała widzów swoją wyjątkowością. Warsztaty to nie tylko okazja do rozwoju umiejętności manualnych, ale również doskonała możliwość poznania awangardowych technik artystycznych i odkrycia inspirujących źródeł kreatywności. Wynikiem prac staną się repliki lalek według projektów i realizacji artysty.

Kontakt ze sztuką to warsztaty edukacyjne (uczestnicy w wieku 10-14 lat), nawiązujące do twórczości artystów związanych z Łodzią , zwłaszcza z artystami, których twórczość znajduje się w zbiorach Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi.

Cykl zajęć realizowany jest zawsze w ostatnią sobotę miesiąca od 11:00 do 13:00. W ramach zajęć zostanie przybliżona sylwetka oraz twórczość artysty, a następnie odbędzie się praca warsztatowa. Ważną częścią spotkania są również dyskusje i burze mózgów na temat naszych wrażeń artystycznych. Uczestnik ma możliwość rozwinąć kreatywność, zdolności manualne, poszerzyć wiedzę, a przede wszystkim polisensorycznie obcować ze sztuką i rozwinąć swoje własne poczucie estetyki.
____________________________________
Obowiązują zapisy drogą mailową: edukacja@maie.lodz.pl bądź pod numerem telefonu: +48 665 655 606
Koszt: 15,00 zł (dla pary opiekun + dziecko)

823 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent