Konstruujemy wiatraki, czyli OZE Wiatr – konstruowanie!

Miejsce wydarzenia: Zajezdnia Dąbie

Data wydarzenia: czwartek 20.07.2017 do piątek 21.07.2017

Wstęp: Wstęp bezpłatny

OZE Wiatr. Konstruowanie - bezpłatne eko-warsztaty dla dzieci w zabytkowej Zajezdni Dąbie!

„Wrocław – łączy nas ciepło!” to nie kolejny nudny zielony projekt – o nie! Żonglujemy ekologicznymi aspektami, aby dzieciaki wyniosły z warsztatów jak najwięcej wiedzy i doświadczenia, a to wszystko poprzez wspaniałą zabawę. Już po raz kolejny Fundacja OPEN MIND zaprasza dzieci w wieku od 7 do 13 lat do wspólnego eko-działania. Między 19 a 21 lipca organizujemy cykl warsztatów w wyjątkowym miejscu, jakim jest zabytkowa Zajezdnia Dąbie, których tematem przewodnim będą odnawialne źródła energii.

Zespół młodych naukowców Space is more, którego celem jest popularyzacja nauki opowie dzieciakom jak ważną rolę odgrywają nowoczesne technologie w ekologii. Pokażą i nauczą przez zabawę między innymi jak działają elektrownie wiatrowe by wykorzystać zdobytą wiedzę do skonstruowania wiatraków własnoręcznie.

Nie chcemy żyć w betonowym mieście pełnym zanieczyszczeń, dlatego na późniejszych zajęciach porozmawiamy o nowoczesnych technologiach, które pozwalają na ekologiczne budowanie oraz sprawdzimy gdzie w Polsce wykorzystuje się te technologie.

Lipcowe zajęcia poprowadzi wyróżniony przez Fundację Uniwersytetu Dzieci, jako prowadzący roku, współtwórca projektów w ramach najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów kosmicznych – Szymon Gryś, a cały cykl odbędzie się na terenie zabytkowej Zajezdni Dąbie we Wrocławiu w ramach projektu „Czasoprzestrzeń”, przy współpracy z Fundacją Manus, działającej przy Politechnice Wrocławskiej.

Do zobaczenia!

Informacje o projekcie i zapisy: www.krzywykomin.pl i www.wroclawlaczynascieplo.pl

Zaglądajcie na nasz profil FB/Wrocław Łączy Nas Ciepło i łapcie najnowsze eko-informacje oraz ciepłe niespodzianki!

 

Zobacz miejsce wydarzenia