Konkurs Żłóbek Wielkopolski w Poznaniu

sobota 30.01.2010

Uroczystość wręczenia nagrody publiczności w wyborze najpiękniejszej szopki obecnej edycji konkursu Żłóbek Wielkopolski.

Po raz jedenasty konkurs przygotowany został wspólnie przez: Gimnazjum w Robakowie, Towarzystwo Miłośników Miasta Poznania, Muzeum Etnograficzne Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu oraz Polski Związek Chórów i Orkiestr – Oddział Wielkopolski "Macierz". Uczestnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja oraz licea, technika a także artyści dorośli. Pierwsza edycja Konkursu odbyła się w 1998 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora Gimnazjum w Robakowie Pana Błażeja Chwalińskiego.

Muzeum Etnograficzne, ul. Grobla 25 (wstęp od ul. Mostowej 7)
godz. 12.00

Konkurs Żłóbek Wielkopolski w Poznaniu

Muzeum Etnograficzne w Poznaniu

Piękne, kolorowe stroje ludowe, malarstwo, rzeźby haft, zdobnictwo. A także rekwizyty obrzędowe i instrumenty muzyczne. Dział zabawek gromadzi obiekty należące do dziecięcego świata wyobraźni, gier i zabaw, np. drewniane ptaszki, koniki z wózkami, grzechotki, gwizdki, fujarki, …

ul. Grobla 25 (c2)

wejście od ul. Mostowej 7

etno@mnp.art.pl

Boże Narodzenie z 5.10.15.