Konkurs plastyczny Świąteczna Pocztówka

piątek 02.12.2016 do niedziela 04.12.2016

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Świąteczna Pocztówka"

W tym roku już po raz ósmy Fundacja Ars organizuje zimową edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Świąteczna Pocztówka”.
Każda edycja konkursu cieszy się dużą popularnością pośród uczniów szkół i przedszkoli nie tylko z Poznania i Wielkopolski, ale także z wielu miast z całej Polski. Głównymi celami projektu są: kultywowanie bożonarodzeniowej tradycji własnoręcznego tworzenia ozdób świątecznych, zwrócenie uwagi na zanikający zwyczaj wysyłania kartek okolicznościowych, popularyzacja twórczości artystycznej dzieci.
Poprzez naszą akcję zachęcamy dzieci i młodzież do zaangażowania i rozwijania swoich pasji. Chcemy, aby poświęcając swój czas mogły własnoręcznie stworzyć pocztówki z życzeniami i dzięki temu poczuć, że takie kartki niosą ze sobą większy ładunek emocjonalny, aniżeli wysłanie wiadomości SMSem czy za pośrednictwem Internetu. Co roku dodatkową zachętą dla uczestników konkursu jest jedna z głównych nagród, czyli wydrukowanie prac w postaci prawdziwych pocztówek, gotowych do wysłania.
Aby wziąć udział w konkursie potrzebne jest:
1. Deklaracja uczestnictwa – pisemne zgłoszenie dostarczone wraz z pracami
2. Podpisanie pracy na odwrocie w następujący sposób:
imię i nazwisko
wiek uczestnika
nr i adres szkoły
imię i nazwisko opiekuna oraz telefon kontaktowy
3. Złożenie prac w terminie– do 08.12.2016 do godz. 18.00 (pocztą lub indywidualnie)
do siedziby

Uroczysty wernisaż nagrodzonych prac odbędzie się 15 grudnia 2016 roku, na który zaproszeni będą partnerzy oraz patroni honorowi i medialni. Ponadto, rozwinięciem konkursu są trzytygodniowe warsztaty artystyczne z tworzenia tradycyjnych ozdób i dekoracji bożonarodzeniowych oraz opowieści o lokalnych zwyczajach świątecznych.

Więcej informacji oraz pliki do pobrania na stronie WWW Fundacji ARS

 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

ul. Nowowiejskiego 15/15a, 61-732 Poznań

Kontakt:

61 855 25 45
ars@ars.org.pl
http://www.ars.org.pl