Konkurs O czym one mówią? Polskiego Radia Dzieciom

piątek 05.02.2021 do piątek 12.02.2021

Konkurs O czym one mówią? Polskiego Radia Dzieciom

Co to za przedmiot? Do czego służy? Jak wygląda? Kiedy z niego korzystamy? Odpowiedzi na takie pytania można usłyszeć w zagadkach dźwiękowych prezentowanych w konkursie „O czym one mówią?” na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Co tydzień do wygrania radioodbiornik DAB+.

Konkurs „O czym one mówią?” to dźwiękowa zabawa, którą Polskie Radio Dzieciom kieruje do placówek oświatowych, szkół i przedszkoli, należących do grona Placówek Ambasadorskich Polskiego Radia Dzieciom.

W każdy poniedziałek tuż po godzinie 9.00 w audycji „Poranek” na antenie stacji prezentowane są krótkie zagadki dźwiękowe, a zadaniem dzieci jest udzielenie odpowiedzi w formie ilustracji – rysunku. Czas na wysłanie prac konkursowych mija w piątek tego samego tygodnia o godzinie 10.00. Aby wziąć udział w zabawie, dzieci z Placówki Ambasadorskiej powinny wykonać prace plastyczne (technika dowolna), a ich opiekunowie sfotografować dzieła małych artystów i wysyła na adres oczymonemowia@polskieradio.pl. Należy także załączyć zgodę na udział dzieci w konkursie (gotowe do wysłania oświadczenie jest w załączniku nr 1 do Regulaminu Konkursu – dostępnego na stronie Polskiego Radia).

Prace laureatów są publikowane w formie galerii na stronie www.polskieradiodzieciom.pl
Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu.

Rozwiązanie odbywa się tuż przed ogłoszeniem kolejnej zagadki w poniedziałkowym „Poranku” o godz. 9.00.

Polskie Radio Dzieciom zaprasza do dołączenia do Placówek Ambasadorskich.
Zgłoszenie należy przesłać na adres e-mail: ambasadorzy@polskieradio.pl.

Więcej informacji, Oświadczenie i Regulamin konkursu: tutaj

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie