konkurs dla dzieci

📅 środa 21.04.2010 do czwartek 06.05.2010
konkurs dla dzieci
R e g u l a m i n
IV Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży – KULTUROMANIAK 2010

Organizator: Gminne Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach
Miejsce konkursu: Gminne Centrum Kultury w Mrozach, ul. Mickiewicza 22, 05-320 Mrozy

Kategorie wiekowe:

– przedszkola i klasy „0”
– szkoły podstawowe
– gimnazjum i szkoły średnie

Kategorie tematyczne:

PLASTYKA
Temat pracy: „Malarskim szlakiem Mazowsza”. Celem konkursu jest nie tylko konfrontacja działających plastycznie dzieci i młodzieży, ale również promowanie atrakcyjnych zakątków Województwa Mazowieckiego, zaczynając od wspaniałej architektury przez urokliwe pejzaże. Konkurs ma na celu również uzyskanie prac malarskich ukazujących aktualne tendencje w poszukiwaniu własnej drogi twórczej artystów; poszukiwanie indywidualności twórczych, promocja Mazowsza jako miejsca bogatego nie tylko w walory  krajobrazowe, ale posiadającego miejsca mocno związane z własnymi korzeniami, tradycją  i interesującą architekturą.

Technika: olejna, akryl, tempera, gwasz, akwarela
Format prac: od A3 do A1

Termin nadsyłania prac: do 05 maja 2010 roku (decyduje data wpływu do GCK).
Komisja konkursowa zbierze się w dniu 10 maja 2010.
Każda praca powinna być opisana pismem drukowanym i zawierać informacje: imię i nazwisko autora pracy, wiek, kategorię, adres (szkoła, instytucja lub indywidualny), numer telefonu, adres e-mail, imię i nazwisko opiekuna artystycznego, numer telefonu. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych prac i zastrzegają sobie możliwość ich publikacji.

TEATR
Temat przedstawienia dowolny.
W przeglądzie mogą brać udział zespoły teatralne: żywego planu, dramatyczne, lalkowe, kabarety, teatry ruchu i in. Liczba uczestników w zespole dowolna. Dopuszcza się również monodramy. Maksymalny czas trwania przedstawienia: 15 minut.

Termin dostarczenia zgłoszeń: do 06 maja 2010. Wzór karty zgłoszenia w załączniku.
Termin konkursu: 11 maja 2010 – kolejność występów ustalona zostanie zgodnie
z kategoriami wiekowymi – od najmłodszej do najstarszej oraz z kolejnością wpływania zgłoszeń.

ŚPIEW
Zapraszamy wokalistów oraz zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne. Repertuar dowolny. Mile widziany podkład muzyczny: żywych instrumentów lub CD/MP3.
Maksymalny czas trwania występu: 5 minut.

Termin konkursu: 12 maja 2010 (kolejność występów ustalona zostanie zgodnie

TANIEC
(taniec towarzyski, ludowy oraz różne formy tańca nowoczesnego, współczesnego).
Maksymalny czas trwania występu:
taniec współczesny – 5 minut;
taniec ludowy – do 15 min.

Termin dostarczenia zgłoszeń: 06 maja 2010. Wzór karty zgłoszenia w załączniku.
Termin konkursu: 13 maja 2010 (kolejność występów ustalona zostanie zgodnie
z kategoriami wiekowymi – od najmłodszej do najstarszej oraz z kolejnością wpływania zgłoszeń).

Kartę zgłoszenia należy dostarczyć (osobiście, pocztą lub faksem) do Gminnego Centrum Kultury
w Mrozach, ul. Mickiewicza 22 do dnia: 05 maja (plastyka) i 06 maja 2010 (teatr, śpiew, taniec). Każda prezentacja powinna być na osobnej karcie zgłoszenia. Orientacyjne godziny występów podane zostaną na stronie internetowej www.kulturalnemrozy.pl. Dana placówka/szkoła, instytucja kultury może zgłosić 2 prace/prezentacje w danej kategorii tematycznej i wiekowej. Koszty przejazdu uczestników na konkurs oraz opiekę nad uczestnikami sprawuje instytucja patronująca danej osobie lub zespołowi.

Na zwycięzców czekają dyplomy, nagrody, statuetki oraz występ finałowy w dniu 23 maja  2010. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na występ
w w/w dniu (dot. kat. teatr, taniec, śpiew). Biuro konkursu: Magdalena Erhardt, Patrycja Jarzębska, tel./fax.: 025 757 44 79 (9.00-17.00), e-mail: kulturalnemrozy@gmail.com.

Zapraszamy!!!