Konik Muzealny w MNK – Jak zostać malarzem?

Dom Jana Matejki mapa

niedziela 22.05.2016

15 zł od dziecka

konik muzealny Krakow

Cykl warsztatów weekendowych odbywających się w kilku Oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie. Uczestnicy mają okazję odkrywać tajemnice muzealnych galerii, ucząc się i bawiąc równocześnie, gdyż formuła zajęć przypomina nieco grę terenową.

WARSZTATY W CYKLU:

22 maja

Dom Jana Matejki
Jak zostać malarzem?

Pytasz mnie jak zostać malarzem? No cóż, w zasadzie nie mogłeś trafić lepiej. Jeśli myślisz drogie dziecko, że pędzel i farby wystarczą to wiedz, że sporo się musisz nauczyć. Tworzenie sztuki to dopiero sztuka. Trochę się na niej znam, więc zapraszam Cie na kurs. Hmm, niech zerknę do kalendarza, w tę majową niedzielę poświęcę Ci trochę czasu. Zaglądnij na Floriańską koło południa. Mistrz Zaprasza!
Prowadzenie: Agnieszka Bajorska, Weronika Moskwa

Konik w Domu Matejki zamknie sezon wiosenny cyklu, po nim czekamy już tylko na lato i wakacje !

Uwaga: KONIK NIE WYMAGA REZERWACJI, wystarczy przyjść o dowolnej porze miedzy godziną 11 a 13 (Warsztaty trwają do godziny 14).

INFORMACJE DODATKOWE
● Cykl skierowany jest przede wszystkim do rodzin z dziećmi w wieku 4-7 lat.
● Warsztaty odbywają się w wyznaczone niedziele w wybranych Oddziałach Muzeum.
● Spotkania mają charakter otwarty. Uczestnicy mogą w każdej chwili włączyć się do zabawy lub zakończyć ją w dowolnym momencie.
● Rozpoczynamy o godz. 11.00. Uczestnicy mogą dołączyć w każdej chwili do godziny 13.00. Warsztaty kończą się o 14.00. Czas trwania warsztatów to około 2 (do 3) godzin, w zależności od preferencji i indywidualnych możliwości uczestników.
● Warsztaty nie wymagają rezerwacji poza wyjątkowymi, określonymi w kalendarium przypadkami.
● Przygotowana przez animatorów ścieżka wymaga zaangażowania całej rodziny.
● Wstęp: 15 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny). Bilet rodzinny: 30 zł (maks. 3 dzieci, dla opiekuna wstęp bezpłatny). Honorujemy zniżki wynikające z Karty Dużej Rodziny.
● Opłaty dokonuje się w kasie Muzeum bezpośrednio przed zajęciami.

KONIKI prowadzą:

Katarzyna Maziarz – absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, oligofrenopedagog, animator, edukator muzealny. Miłośniczka Młodej Polski, twórczości Stanisława Wyspiańskiego, postaci i kolekcji Feliksa „Mangghi” Jasieńskiego oraz brudzących się w muzeum dzieci. Joanna Świtała – historyk sztuki, licencjonowany przewodnik po Krakowie, od wielu lat jako edukator związana z Muzeum Narodowym w Krakowie.

Hiacynta Sowa – absolwentka edukacji artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, z wykształcenia magister sztuki. Prowadzi warsztaty plastyczne, ekologiczne, edukacyjne oraz zabawy integracyjne. Działa również jako trener i opiekun na zorganizowanych wyjazdach dla dzieci. Z pasją realizuje się w malarstwie sztalugowym, fotografii i ceramice. Weronika Moskwa – studentka historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego, edukator muzealny. Pasjonuje się sztuką XIX wieku w każdym wydaniu. Entuzjazm dla pracy twórczej z dziećmi i młodzieżą wyraża także w fotografii.

Ewelina Krawczyk – absolwentka edukacji artystycznej AJD w Częstochowie. Ukończyła studia podyplomowe z Arteterapii oraz Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Animator działań artystyczno-pedagogicznych, edukator sztuki, nauczyciel. Na co dzień pracuje w jednym z krakowskich przedszkoli oraz prowadzi warsztaty plastyczne i twórcze dla dzieci w Szkole Rysunku i Malarstwa Onamato. Jej pasją jest ruch i wspinaczka skałkowa.

Joanna Roterman – studentka historii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów podyplomowych z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Interesuje się sztuką, kulturą i historią dwudziestolecia międzywojennego. Współpracowała również z Działem Oświatowym Zamku Królewskiego na Wawelu. Jej pasją są podróże po świecie oraz wędrówki po górach.

Agnieszka Bajorska – studentka kulturoznawstwa Akademii Ignatianum w Krakowie, animatorka kultury z przygotowaniem pedagogicznym oraz animatorka zabaw dziecięcych. Miłośniczka kultury ludowej, lubiąca brudzić się gliną. Energię do życia czerpie z przebywania wśród dzieci, a doświadczenie w pracy z najmłodszymi odbiorcami kultury zdobywała podczas współpracy z różnymi domami kultury i klubami dla dzieci oraz Akademią Dziecięcą Ignatianum.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Konik Muzealny w MNK – Jak zostać malarzem?

Muzeum Narodowe w Krakowie

Zbiory, nad którymi pieczę sprawuje najstarsze muzeum narodowe w Polsce liczą blisko 780 tysięcy eksponatów. Z liczby tej ponad 300 tysięcy stanowi kolekcja Muzeum i Biblioteki Książąt Czartoryskich, zarządzana przez MNK. Zasadniczym trzonem zbioru jest sztuka …

Więcej

Adres:

Gmach Główny
al. 3 Maja 1
30 - 062 Kraków


Kontakt:

012/ 295 55 95
edukacja@muzeum.krakow.pl
http://www.muzeum.krakow.pl

 
ZOBACZ TAKŻE:muzeum