Konferencja: Ograniczenia prawne oraz pomysły dotyczące szkolnego oceniania

Instytut Dobrej Edukacji w Gdańsku, ul. Kołobrzeska 41C mapa

środa 16.10.2019 do czwartek 17.10.2019

180

Konferencja: Ograniczenia prawne oraz pomysły dotyczące szkolnego oceniania

Konferencja: Jakie mamy ograniczenia prawne oraz pomysły dotyczące szkolnego oceniania? odbędzie się w dniach 16 i 17 października 2019 roku w siedzibie Instytutu Dobrej Edukacji w Gdańsku, ul. Kołobrzeska 41C. W imieniu Instytutu dyskusję poprowadzą Katarzyna Hall i Joanna Berdzik.

Konferencja adresowana jest do dyrektorów szkół, nauczycieli, pracowników naukowych zajmujących się problemami oświaty oraz przedstawicieli organów prowadzących szkoły.

Ramowy program konferencji:

16 października, środa
godz. 15–19
– Przywitanie uczestników przez organizatorów.
– Aktualny stan prawny dotyczący szkolnego oceniania i prezentacja Standardu Dobrej Edukacji: Ocenianie pomagające rozwijać się – Katarzyna Hall, Instytut Dobrej Edukacji.
– Krótkie prezentacje szkolnych systemów oceniania mogących być inspiracją dla innych (czekamy na zgłoszenia). Zakładamy między innymi przedstawienie sposobu oceniania bieżącego stosowanego w Akademiach Dobrej Edukacji, konkluzji związanych z jego działaniem oraz narzędzi do ewaluacji oceniania.
– Dyskusja.

17 października, czwartek
godz. 9–10
– Kawa powitalna, możliwość swobodnych rozmów i konsultacji.
godz. 10–14
– Przegląd najbardziej istotnych zmian prawnych w systemie oświaty z ostatniego czasu – Joanna Berdzik, Instytut Dobrej Edukacji.
– Wystąpienia dotyczące wyzwań związanych z wdrażaniem zmian w systemie oświaty (czekamy na zgłoszenia nurtujących tematów bieżących). Liczymy na przedstawienie propozycji własnych rozwiązań i wspólne ustalenie wyzwań do rozwiązania w przyszłości, jak sobie z nimi poradzić w bliższej i dalszej perspektywie.
– Dyskusja.
– Podsumowanie.

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń wystąpień służących zaprezentowaniu rozwiązań związanych z ocenianiem stosowanych w szkołach lub też nurtujących tematów bieżących dotyczących wdrażania zmian w systemie oświaty. Planujemy każdego dnia po kilka wystąpień otwierających dyskusję służącą inspirującej wymianie poglądów i dzieleniu się doświadczeniem. Zastrzegamy sobie możliwość niezakwalifikowania do programu niektórych proponowanych wystąpień (preferowane są wystąpienia krótkie, skondensowane, wskazujące praktyczne pomysły) z uwagi na potrzebę pozostawienia części czasu obrad na swobodną dyskusję wszystkich uczestników. Ewentualne pytania dotyczące konferencji można przesyłać na adres: biuro@dobraedukacja.edu.pl.

Zapisać się na konferencję należy przez formularz zgłoszeniowy do 10 września 2019 r.: https://forms.gle/W7gJ56h1d4ymXegk6

Godziny obrad są ustalone tak, aby w dogodny sposób można było dojechać i wrócić z najodleglejszych miejsc w Polsce. Tych, którzy nadeślą zgłoszenia, poinformujemy o szczegółowym programie (zbudowanym na podstawie nadesłanych zgłoszeń) oraz poprosimy o przelanie na konto organizatora opłaty konferencyjnej w wysokości 180 zł.

W ramach opłaty zapewniamy sale szkoleniowe z wyposażeniem, moderatorów dyskusji, materiały konferencyjne i przerwy kawowe. Noclegi uczestnicy załatwiają we własnym zakresie.

Dane do przelewu:
Instytut Dobrej Edukacji, nr konta: 82 1240 1242 1111 0010 6607 6152, Bank Pekao S.A.
Tytułem: konferencja ocenianie, imię i nazwisko uczestnika.

Więcej informacji:
http://dobraedukacja.edu.pl/pl/konferencja-ocenianie/

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Konferencja: Ograniczenia prawne oraz pomysły dotyczące szkolnego oceniania