Weleda
Weleda Baby

Koncerty Młodej Orkiestry Nowego Teatru w ramach 13. Małej Warszawskiej Jesieni

Nowy Teatr
🗺 mapa
📅 niedziela 17.09.2023
🎫 30zł
Koncerty Młodej Orkiestry Nowego Teatru w ramach 13. Małej Warszawskiej Jesieni
Nowy Teatr – partner tegorocznej edycji Małej Warszawskiej Jesieni – zaprasza na dwa wyjątkowe koncerty w wykonaniu Młodej Orkiestry Nowego Teatru – „MONT SoundTracks”, zaplanowane na 17 września (niedziela) na godz. 11:00 oraz 14:00 w Nowym Teatrze.

Pani Biedronka biega wesoło pośród wysokich, zielonych traw. I nagle: budzi się w małym, ciemnym pudełku. Czy uda jej się powrócić do swoich dzieci? Co łączy kangurzycę, panią sowę, niedźwiedzicę czy inne futrzaste i pierzaste matki z tymi ludzkimi? Czym różni się Człowiek KameLeon od innych ludzi? Jaką przygodę przeżyli wspólnie kot Piorun i pies Chmurka? Co zdarzyło się w Dziwakowie? Te wszystkie przygody tylko w Krainie Muzyki i Animacji „MONT SoundTracks”!

Krótkie poetyckie animacje filmowe Mariny Karpovej i animowane filmowe wierszyki i opowieści Jana Grzegorzka obejrzymy z towarzyszeniem improwizowanej muzyki na żywo, wykonywanej przez dzieciaki z Młodej Orkiestry Nowego Teatru (MONT). Współtworzyć je będą razem z nimi Dagna Sadkowska i Sean Palmer. A na zakończenie tej filmowo-dźwiękowej przygody być może uda nam się wspólnie zaimprowizować dźwięk do obrazu. A może obraz do dźwięku?

Wykonawcy:
Dagna Sadkowska, kierownictwo muzyczne, przygotowanie dzieci
Sean Palmer, przygotowanie dzieci, prowadzenie koncertów
Marina Karpova, filmy animowane
Edyta Adamczak, nadzór artystyczny nad realizacją filmów animowanych zrealizowanych w ramach warsztatów
Jan Grzegorzek, filmy animowane
Hanna Zwierzchowska, wizualizacje na żywo
Młoda Orkiestra Nowego Teatru / MONT i Goście
Koncerty dla dzieci od 5. roku życia
Bilety: 30 złotych

Bilety na godz. 11:00: https://tiny.pl/cd9k1
Bilety na godz. 14:00: https://tiny.pl/cd92h

„Muzyka współczesna znającym ją dobrze, ale i stykającym się z nią po raz pierwszy dzieciom może wydać się dziwnym światem albo niezwykłą podróżą do wcale nie tak odległej, ale fascynującej krainy, w której wiele spraw, rzeczy, sytuacji, emocji, zdarzeń i działań jawi się jako odmienne, odrywające od codzienności, a tym samym przenoszące w świat kreatywności i wyobraźni: przede wszystkim dźwiękowej, brzmieniowej i muzycznej. Krainy, w której podróżny zaczyna czuć, że więcej może, wie i potrafi. Podczas 13. edycji „Małej Warszawskiej Jesieni” najmłodsi słuchacze sami albo w towarzystwie zabranych ze sobą dorosłych udadzą się do trzech krain nieograniczonej muzycznej wyobraźni” – piszą kuratorzy Małej Warszawskiej Jesieni.

O Młodej Orkiestrze Nowego Teatru:

Młoda Orkiestra Nowego Teatru (MONT) to edukacyjny projekt, skierowany do młodych osób, które marzą o wspólnym muzykowaniu. Projekt zainicjowano w Nowym Teatrze na początku 2018 roku jako odpowiedź na problem znikających lekcji muzyki ze szkół podstawowych. Od tamtej pory projekt jest miejscem kreatywnego spędzenia czasu oraz edukacji muzycznej: szkolenia warsztatu wokalnego, pracy nad emisją głosu, śpiewem chóralnym i w podziale na głosy.

W repertuarze orkiestry znajdują się piosenki współczesnych kompozytorów, m.in. Jerzego Rogiewicza, Barbary Wrońskiej, Małgorzaty Penkalli), utwory ze spektakli teatralnych oraz znane fragmenty muzyki filmowej. MONT ma na swoim koncie kilka profesjonalnych realizacji, m.in. spektakl-koncert „Morze” w reżyserii Pia Partum, który znajduje się w stałym repertuarze Nowego Teatru. W 2020 roku projekt został doceniony przez jury 11. Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej i zdobył 1. miejsce w kategorii projektów zgłoszonych przez instytucje artystyczne i muzea.
Orkiestrę prowadzi Dagna Sadkowska – skrzypaczka, solistka i kameralistka, członkini zespołu Kwartludium, kuratorka sekcji festiwalowej Warszawska Jesień Klubowo oraz cykli Mała Dzika Klasyka i Muzyczne Obrazy Narodowej Galerii Sztuki Zachęta. W Nowym Teatrze cyklicznie organizowane są koncerty Młodej Orkiestry, które dają szansę zaprezentowania efektów projektu szerokiej publiczności. Kolejne pokazy koncertów, także w ramach Małej Warszawskiej Jesieni, oraz projekt sam w sobie mają na celu propagowanie idei wspólnego muzykowania, edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej oraz szeroko rozumiany rozwój kompetencji muzycznych oraz społecznych.

295 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent