Koncert z cyklu Najpiękniejsza jest muzyka polska

📅 niedziela 16.09.2018
1 zł / 3 zł
Koncert z cyklu Najpiękniejsza jest muzyka polska

Wspólnie z Partnerem Stowarzyszeniem Polskich Artystów Muzyków – Oddział w Łodzi Muzeum zorganizuje cykl kameralnych koncertów pod nazwą „Najpiękniejsza jest muzyka polska”. Celem tych koncertów jest przypomnienie rzadko wykonywanych lub zapomnianych utworów kompozytorów polskich. Wykonawcami będą artyści łódzcy – soliści i zespoły kameralne oraz wyróżniający się studenci Akademii Muzycznej w Łodzi.

16 września (niedziela), godz.18:00
Koncert z cyklu „Najpiękniejsza jest muzyka polska” w ramach projektu „Łódzkie Oblicza Niepodległej” – „Karol Odnowiciel i Młoda Polska”
Współorganizator: Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków – Oddział w Łodzi
Miejsce: Sala Lustrzana, Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15
Bilety: ulgowe 1 zł / os., normalne 3 zł / os.

Program:

1.Ludomir Różycki (1884-1953) – Rapsodia op. 33 na skrzypce, wiolonczelę i fortepian
2.Mieczysław Karłowicz (1876-1909)
– Pieśni na głos i fortepian (wybór)
– Impromptu na skrzypce i fortepian
3.Karol Szymanowski (1882-1937)
– 2 Etiudy op. 4 na fortepian: es-moll, b-moll (1900-1902)
– Mity, trzy poematy na skrzypce i fortepian, op. 30 (1915): Źródło Aretuzy, Narcyz, Driady i Pan

Wykonawcy: Agnieszka Mastalerz – skrzypce, Krzysztof Cegliński – fortepian, Marcin Bańczyk – wiolonczela, Ziemowit Wojtczak – baryton, Anna Liszewska – fortepian, Dominika Przech – skrzypce, Wojciech Kubica – fortepian
Anna Liszewska – słowo o muzyce