Koncert Wowakin Trio z obrzędami i zabawami noworocznymi

Koncert Wowakin Trio z obrzędami i zabawami noworocznymi

Dom Kultury Praga
🗺 mapa
📅 piątek 04.01.2019
bezpłatne
Koncert Wowakin Trio z obrzędami i zabawami noworocznymi

O tym jak wiele polska tradycja ma zwyczajów noworocznych będzie można przekonać się na piątkowym koncercie (4 stycznia, godz. 18:00) w Domu Kultury Praga w wykonaniu WOWAKIN Trio. W Domu Kultury Praga zaprezentują m.in. tradycyjne zabawy, związane z noworocznymi i bożonarodzeniowymi obrzędami, kolędy życzące, zabawy z kozą, korowód kolędniczy z gwiazdą betlejemską.

Trio Woźniak/Wachowiak/Kinaszewska (WoWaKin) specjalizuje się w muzyce inspirowanej tradycją. Ich muzyka świetnie nadaje się do tańca, a inspiracją jest dla kapeli obrzędowość i muzyka z Radomszczyzny, Kielecczyzny i Polesia Lubelskiego. Każdy z muzyków ma swoim koncie wiele prestiżowych nagród.

Koncert w Domu Kultury Praga dedykowany jest zarówno dzieciom jak i dorosłym, bo i zwyczaje noworoczne dotyczą zarówno najmłodszych jak i starszych.

Artyści na scenie prowadzą muzyczny dialog, świetnie się przy tym bawiąc, a zarazem uwodząc publiczność naturalnością i szczerością przekazu. Muzyka Trio WoWaKin, płynąc prosto z serca, ma niesamowitą energię taneczną, dlatego ich koncerty doskonale nadają się do tańca, zapraszając wszystkich do szalonego wirowania w rytm oberków, polek, mazurków i kujawiaków.

wstęp wolny

Skład Kapeli:Paula Kinaszewska – skrzypceBartłomiej Woźniak – wiele instrumentów, kompozytor i producent muzycznyMateusz Wachowiak – harmonia trzyrzędowa

Wydarzenie na FB:

https://www.facebook.com/events/1351090078364365/

 

 WOWAKIN Trio Grupa powstała w 2016 roku.  Specjalizuje się w muzyce folkowej, łącząc ludowe brzmienie z nowoczesną aranżacją. Ich spotkanie muzyczne tworzy energetyczną mieszankę opartą wprawdzie na muzyce tradycyjnej (muzycy czerpią swój repertuar z żywego przekazu, jeżdżąc na wieś i ucząc się od starego pokolenia zaprzyjaźnionych muzykantów i śpiewaczek), ale też mocno wchodzącą we współczesność. Podejście do muzyki odznacza się swobodą, improwizacyjnością, brawurą wykonawczą. Zespół tworzy trójka muzyków: Mateusz Wachowiak jest klasycznie wykształconym akordeonistą i wszechstronnym muzykiem grającym także muzykę bałkańską i tango. Paula Kinaszewska jest aktorką teatralną związaną z najlepszymi scenami Warszawy, wokalistką w zespole Maryna C. i skrzypaczką zajmującą się muzyką tradycyjną. Bartłomiej Woźniak to kompozytor, autor piosenek oraz muzyki teatralnej i filmowej, a także gitarzysta jazzowy i multiinstrumentalista.

Zespół zdobył m.in. III nagrodę w Konkursie Nowa Tradycja 2016; ma na koncie debiutancki album ‘Kraj za miastem’.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie