Koncert Per due Donne na inaugurację nowego sezonu 2016/2017 w Operze Krakowskiej!

Opera Krakowska mapa

niedziela 18.09.2016

15-40 zł

Per due Donne

Opera Krakowska serdecznie zaprasza na koncert „Per due Donne” (18 września br., godz. 18.30), który zainauguruje nowy sezon 2016/2017 krakowskiej sceny.

Usłyszymy znakomite solistki – Katarzynę Oleś-Blacha i Monikę Korybalską – laureatki Nagrody Województwa Małopolskiego „Ars Quaerendi” w kategorii „Mistrz i Uczeń” (2014). Orkiestrę Opery Krakowskiej poprowadzi Tomasz Tokarczyk.

Przypominamy, że Nagroda Województwa Małopolskiego „Ars Quaerendi”  jest doroczną nagrodą przyznawaną w kategorii „Mistrz i Uczeń” za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury w trzech dziedzinach: twórczości artystycznej i użytkowej, upowszechniania kultury, architektury i urbanistyki. Laureatami tej nagrody byli m.in. prof. Helena Łazarska, Wiesław Ochman, Jerzy Trela, Mikołaj Grabowski i in.

Podczas koncertu wykonamy 9 pięknych duetów, napisanych przez kompozytorów na sopran i mezzosopran. W repertuarze znajdą się utwory bardzo znane, a wśród nich „Mira o Norma” z opery  Norma” V. Belliniego czy słynny duet kwiatów „Viens, Mallika…” z „Lakmé” L. Delibesa. Zaśpiewamy także duety, które publiczność prawdopodobnie usłyszy po raz pierwszy, a stanowiące perełki kompozytorskie. Będą to „Teure Lady” z opery Martha” F. von Flotowa czy
Il tenero affetto” z opery Il crociato in Egitto” G. Meyerbeera. Uważam, że mozaika duetów, którą zaprezentujemy jest niezwykle ciekawa. Podczas koncertów usłyszymy także arie: Cherubina pt. „Voi che sapete…” z Wesela Figara” W. A. Mozarta oraz arię Łucji Regnava nel silenzio… di tale amor…” z „Łucji z Lammermoor” G. Donizettiego. Wieczór zapowiada się interesująco, tym bardziej, że mezzosopran i sopran wystąpią w różnych relacjach –  jako przyjaciółki, rywalki, a nawet jako para kochanków w tych ariach, w których mezzosopran śpiewa tzw. „rolę spodenkową”. W wykonanych przez nas utworach postaramy się odnaleźć całą paletę emocji i uczuć w pięknej muzyce – powiedziała Katarzyna Oleś-Blacha.

W przyszłości program „Per due Donne” zostanie wydany na płycie audio.  Bilety na koncert w cenie 15-40 zł są do nabycia w Kasie Opery Krakowskiej oraz online, na stronie www.opera.krakow.pl .

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Koncert Per due Donne na inaugurację nowego sezonu 2016/2017 w Operze Krakowskiej!

Opera Krakowska

Tradycja sztuki operowej w Krakowie liczy ponad dwieście lat. Natomiast Opera Krakowska jako instytucja została powołana do życia w 1954 roku i premierą "Rigoletta" Verdiego w sali Domu Żołnierza przy ul. Lubicz 48 rozpoczęła swoją …

Więcej

Adres:

ul. Lubicz 48
31-512 Kraków


Kontakt:

(12) 296 62 60; (12) 296 62 61
bilety@opera.krakow.pl
http://www.opera.krakow.pl
facebook

Zobacz także