Koncert muzyki dawnej w Pałacu Ostromecko – Bydgoszcz

niedziela 16.02.2014

Koncert muzyki dawnej w  Pałacu Ostromecko – Bydgoszcz

Rozpoczęliśmy drugi semestr projektu MUZOPOLIS, realizowanego we współpracy z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego oraz Polskiego Towarzystwa Edwina E. Gordona.

W ramach projektu zapraszamy na wyjątkowy koncert muzyki dawnej, dostosowany do możliwości percepcji najmłodszych słuchaczy. Projekt Muzopolis w ramach którego odbywają się koncerty w najpiękniejszych architektonicznie miejscach w kujawsko-pomorskim łączy umiłowanie do piękna muzyki z obcowaniem z doskonałych wnętrzach pałacowych: Lubostronia, Ostromecka, czy Collegium Copernicanum UKW.

Opiekunowie i dzieci są otoczeni bogatą i różnorodną, w ramach kolejnych odsłon. warstwą harmoniczną, tonalną i rytmiczną. Wyposażamy Was w bogaty słownik muzyczny, który może być wykorzystany do improwizowania i komponowania.

Podczas lutowego koncertu pojawi się arcyciekawy brzmieniowo klawesyn oraz instrumenty smyczkowe. Dostojność muzyki dawnej przełamana zostanie nauką kroków tanecznych menueta, bo przecież o tej muzyce użytkowej nie było mowy bez tańca.

Miejsce: Pałac Ostromecko

Czas: 16.02.2014, godz. 11.00

Rezerwacja: Prosimy o podanie nazwiska i ilości osób na nr sms  tel. +48 602 466347 lub za pośrednictwem maila

info@fundacjakreatywnejedukacji.org

Bilety w cenie: 20 zł os. dorosła i 10 zł dzieci

Organizator: Fundacja Kreatywnej Edukacji, Miejskie Centrum Kultury

Koncert muzyki dawnej w  Pałacu Ostromecko – Bydgoszcz

Fundacja Kreatywnej Edukacji w Bydgoszczy

Fundacja powstała z inicjatywy osób, które chcą propagować nowe, aktywne metody uczenia się. Uważamy, iż znakomitą, a niedocenianą w Polsce rolę może i powinna obok edukacji formalnej, obecnej w szkole czy na uczelni, odegrać edukacja …

ul. ks. A. Kordeckiego 16/1

info@fundacjakreatywnejedukacji.org

Boże Narodzenie z 5.10.15.