Koncert i potańcówka na Dziedzińcu Zamku Królewskiego

📅 środa 06.06.2018
bezpłatne
Koncert i potańcówka na Dziedzińcu Zamku Królewskiego

6 czerwca 2018 roku o godz. 12 na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się uroczysta Gala 43. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”, przyznawanej raz w roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wyróżnienia wręczone zostaną wybitnym przedstawicielom środowiska kultury tradycyjnej.

Tego samego dnia o godz. 19 na Dziedzińcu Zamku Królewskiego odbędzie się plenerowy Koncert laureatów oraz Wieczór tańca. Już po raz trzeci w 43-letniej historii Nagrody im. Oskara Kolberga, laureaci zaprezentują się podczas plenerowego koncertu w specjalnym repertuarze. Kaszubskie i podkarpackie pieśni i tańce, oraz mazurki i oberki z Radomskiego to tylko niektóre atrakcje plenerowego koncertu.

W regionalnych strojach i z tradycyjnymi instrumentami wystąpią muzykanci z Wielkopolski i z Kaliskiego, członkowie Kapeli Lipców z Wygnanowa, Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Sierakowice” oraz Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Markowianie”.
W trakcie koncertu, który poprowadzi znany podhalański muzyk Krzysztof Trebunia-Tutka, odbędzie się wspólny Wieczór tańca, podczas którego będzie można nauczyć się regionalnych tańców i zabaw. Zachęcamy do wspólnej zabawy w rodzinnej atmosferze!

Koncert organizowany jest przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem wydarzenia jest Zamek Królewski w Warszawie. Wejście na Dziedziniec Zamku Królewskiego znajduje się od strony placu Zamkowego. Wstęp na koncert i potańcówkę jest bezpłatny.

Więcej informacji o Nagrodzie (o jej patronie, misji, historii, organizatorach, towarzyszących wydarzeniach) oraz przede wszystkim o jej laureatach z lat 1974–2018 znajduje się na stronie www.nagrodakolberg.pl.