Koncert Fundacji ISKIERKA: Pasja Życia

sobota 26.11.2011

W sobotę 26 listopada o godzinie 17.00 w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbędzie się niecodzienny koncert Fundacji ISKIERKA pod hasłem PASJA ŻYCIA.

Wystąpią:

DZIECIĘCA ORKIESTRA ONKOLOGICZNA pod dyrekcją artystyczną prof. PIOTRA SUTTA

CHÓR DZIENNIKARZY pod batutą prof. GRZEGORZA RUBINA

oraz gościnnie: GRUPA MoCarta, RENATA PRZEMYK, ŐSZIBARACK

Benedykt Odya (instrumenty elektroniczne) Michał Kuzimski (fortepian)

JAKOŚĆ I PASJA ŻYCIA. To hasło Fundacji ISKIERKA zajmującej się tworzeniem systemów wsparcia finansowego, psychologicznego i społecznego dla dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin. Działa z pasją, profesjonalnie i niekonwencjonalnie. Pomaga „oswoić" chorobę pokazując, jak niemożliwe staje się możliwym. Jednym z jej innowacyjnych projektów realizowanych od 2006 roku jest DZIECIĘCA ORKIESTRA ONKOLOGICZNA, czyli mali pacjenci bez kroplówek, lekarze i pielęgniarki bez szpitalnych fartuchów, rodzice z uśmiechem na twarzach a wszyscy z bardzo egzotycznymi instrumentami perkusyjnymi w rękach. Orkiestra tworzy się i koncertuje tylko raz w roku! Wydała już dwie profesjonalne płyty i gościła na kultowej liście przebojów radiowej „Trójki".

Ten projekt to także artyści, towarzyszący dzieciom w niezwykłej przygodzie ze światem muzyki. Takich aranżacji i wykonania ich utworów jeszcze Państwo nie słyszeliście! Nad jakością czuwa dyrektor artystyczny projektu – prof. Piotr Sutt. ISKIERKA sięga po niekonwencjonalne metody uwielbiane przez dzieci i ich rodziców, dlatego tym roku orkiestrę wspierał będzie także CHÓR DZIENNIKARZY! Po raz pierwszy będzie można zobaczyć i usłyszeć na jednej scenie dziennikarzy z różnych redakcji telewizyjnych, prasowych czy radiowych.

Jako solista operowy (!) wystąpi m.in.: Szymon Majewski

Koncert poprzedzi gala wręczenia statuetek "Przyjaciel Fundacji ISKIERKA" oraz prezentacja najważniejszych działań fundacji zrealizowanych w 2011 roku. Wydarzenie poprowadzi: Mirosław Neinert

 

Bilety: 80 zł (normalny) 50 (ulgowy) 20 zł (balkony boczne)

Kasa Teatru Rozrywki: +32/ 346 19 34, kasa@teatr-rozrywki.pl

 

To pomoc podopiecznym fundacji …po dziecięcemu, poprzez zamianę ról i włączenie się do wspólnej zabawy, do której także i Państwa serdecznie zapraszamy! Dochód z koncertu przeznaczony jest na wsparcie podopiecznych Fundacji ISKIERKA.

Zachęcamy do obejrzenia filmu z ubiegłorocznego koncertu: http://www.youtube.com/watch?v=BHLWIA4kaFA

Strona koncertu: http://www.fundacjaiskierka.pl/index.php/koncert_fundacji_iskierka

O PROJEKCIE:

 

http://www.fundacjaiskierka.pl/index.php/news/185/67

26 listopada 2011 (sobota), g.17.00 – TEATR ROZRYWKI w Chorzowie

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Koncert Fundacji ISKIERKA: Pasja Życia

Fundacja Iskierka

Fundacja "ISKIERKA" na rzecz dzieci z chorobą nowotworową, NIP: 527-249-39-99, KRS: 0000248546, REGON:140406587 Konto: ING Bank Śląski S.A. Oddział w Zabrzu, nr: 16 1050 1588 1000 0023 0023 0170 Cele Fundacji * Tworzenie systemów wsparcia dla dzieci z …

Więcej

Adres:

02-460 Warszawa, ul. Daimlera 2
Biuro: 41-500 Chorzów, ul. Urbanowicza 19

Kontakt:

32 241 26 65
biuro@fundacjaiskierka.pl
http://www.fundacjaiskierka.pl