Koncert Fundacji Iskierka – Pasja Życia

sobota 07.12.2013

Koncert Fundacji Iskierka – Pasja Życia

TEATR ROZRYWKI w Chorzowie zaprasza na Koncert Fundacji Iskierka. Wystąpią: DZIECIĘCA ORKIESTRA ONKOLOGICZNA pod dyrekcją artystyczną Piotra Sutta, CHÓR PROFESORÓW pod batutą Benedykta Odya,
KARO GLAZER, KONOPIANS, HEVELIUS BRASS.

 

KONCERT FUNDACJI ISKIERKA „PASJA ŻYCIA" – 7 grudnia 2013, g. 17.00

Najważniejszym bohaterem wieczoru jest DZIECIĘCA ORKIESTRA ONKOLOGICZNA. To mali podopieczni śląskich ośrodków onkologicznych – ale bez kroplówek, lekarze i pielęgniarki bez szpitalnych fartuchów, rodzice z uśmiechem na twarzach, a wszyscy z bardzo egzotycznymi instrumentami perkusyjnymi w rękach. Orkiestra tworzy się i koncertuje raz w roku. Wydała już trzy profesjonalne płyty (m.in. z Natalią Kukulską, Miką Urbaniak, Me Myself And I, Renatą Przemyk, Arturem Andrusem czy zespołem Raz Dwa Trzy). Gościła też na kultowej Liście Przebojów radiowej „Trójki". Opiekę artystyczną nad projektem sprawuje prof. Piotr Sutt.

Co roku do udziału zapraszani są różni artyści. W tym roku wystąpi znakomita wokalistka jazzowa KARO GLAZER, zespół grający old school reggae KONOPIANS i gdański kwintet instrumentów dętych blaszanych HEVELIUS BRASS. Ich kompozycje aranżowane są i wykonywane wspólnie z orkiestrą i … chórem wybranej grupy zawodowej lub społecznej. W minionym roku był to CHÓR DZIENNIKARZY i CHÓR POLICYJNY.

Tym razem dzieci „śpiewająco" wspierali będą PROFESOROWIE – znakomite osobistości z różnych dziedzin (m.in. prof. Buzek, prof. Miczka, prof. Doktorowicz). Będą też utwory z repertuaru muzyki klasycznej – wszystko w profesjonalnej aranżacji i wykonane wraz z orkiestrą, wspieraną przez znakomitych muzyków: Benedykta Odyę i Michała Kuzimskiego.

Fundacja zaprezentuje także działania zrealizowane w 2013 roku oraz wręczy statuetki „Przyjaciół Fundacji ISKIERKA". Gośćmi honorowym będą w tym roku m.in. hrabia Guillaume de Louvencourt-Poniatowski czy Szymon Majewski, przyjaciel fundacji.

Projekt DZIECIĘCEJ ORKIESTRY ONKOLOGICZNEJ pomaga podopiecznym fundacji po dziecięcemu, czyli poprzez włączenie się we wspólną zabawę i zamianę ról. Zaciera granice i podziały. Przełamuje także konwencję „koncertu charytatywnego": na jednej scenie, ramię w ramię spotykają się mali i duzi, amatorzy i profesjonaliści dzieląc się fantastyczną energią, jaką daje PASJA ŻYCIA.

Bilety w cenie 25, 50 i 80 złotych do nabycia w kasie teatru lub on-line.
Całkowity dochód z koncertu przeznaczony jest na rzecz dzieci z chorobą nowotworową.

Strona projektu: http://www.fundacjaiskierka.pl

Fundacja ISKIERKA to Organizacja Pożytku Publicznego (KRS: 0000248546) zajmująca się tworzeniem systemów wsparcia finansowego, psychologicznego i społecznego dla dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin. Od 2006 roku działa z pasją, profesjonalnie i niekonwencjonalnie. Pomaga „oswoić" chorobę pokazując, jak niemożliwe staje się możliwym.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Koncert Fundacji Iskierka – Pasja Życia

Fundacja Iskierka

Fundacja "ISKIERKA" na rzecz dzieci z chorobą nowotworową, NIP: 527-249-39-99, KRS: 0000248546, REGON:140406587 Konto: ING Bank Śląski S.A. Oddział w Zabrzu, nr: 16 1050 1588 1000 0023 0023 0170 Cele Fundacji * Tworzenie systemów wsparcia dla dzieci z …

Więcej

Adres:

02-460 Warszawa, ul. Daimlera 2
Biuro: 41-500 Chorzów, ul. Urbanowicza 19

Kontakt:

32 241 26 65
biuro@fundacjaiskierka.pl
http://www.fundacjaiskierka.pl