UD

Koncert familijny – Zespół KU KU

Park im. Zbigniewa Herberta
🗺 mapa
📅 niedziela 02.06.2024
Koncert familijny – Zespół KU KU
Zespół KU KU to czteroosobowy projekt powstały z inicjatywy Aleksandry Denkowicz – pedagożki, edukatorki związanej czynnie z muzyką od najmłodszych lat. To spełnienie wielkiego marzenia o tworzeniu utworów dla publiczności w każdym wieku, muzyki bliskiej małym i dużym, słowno-dźwiękowych opowieści o sprawach wielkiej wagi: żółwiach, kuropatwach, morskich wyprawach, wróżkach i lodach na patyku.

Aleksandra Denkowicz KUKOWA autorka tekstów, muzyki i wokalistka; pedagożka, edukatorka artystyczna, pracuje w zakresie dźwiękoterapii tworząc firmę “Dźwięki Życia”, wykorzystuje w pracy misy tybetańskie, gongi inne szalone instrumenty. Gdy akurat nie gra i nie śpiewa, gotuje wegańskie pyszności, chodzi boso po trawie albo przytula drzewa.

Mateusz Kowalczyk gitarzysta i perkusista w jednym, prywatnie nauczyciel jogi i miłośnik brzmienia gongów, w KU KU gra na gitarze elektrycznej oraz perkusjonaliach, dośpiewuje też drugie głosy tam, gdzie są niezbędne. Muzycznie związany z projektami “Szpital Uniwersytecki” oraz “Towar z odzysku”. Relaksuje go prowadzenie samochodu i stanie na głowie. Kocha czekoladę.

Mateusz Kozłowski w KU KU trzyma wszystko w rytmicznych ryzach. – jest perkusistą. Gra również w krakowskich zespołach “IMBIR” oraz “Mystique Fleet”. Mateo uwielbia reggae i naleśniki. W wolnych chwilach maluje obrazy, uczy się stolarki i gra w planszówki. Zaraża wszystkich wokół optymizmem, jest mistrzem w cieszeniu się z małych rzeczy i docenianiu drobiazgów.

Wojtek Potocki nadworny basista, stały bywalec wszystkich okolicznych jam session oraz największy fan kolorowych skarpet po tej stronie galaktyki. Nie pija kawy, bo energii ma w sobie za trzech. Kolekcjonuje efekty gitarowe i kształci się w zakresie produkcji muzycznej. Król mimiki (widać to na naszych zespołowych zdjęciach) i żatów, które rozbawiają nas do łez.

814 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent