Koncert eliminacyjny do Festiwalu Rytm Pro Arte Gliwice

COK Perełka, ul. Studzienna 6 w Gliwicach
📅 sobota 24.09.2016
mikrofon dziewczyna
Między godz. 16.00 a 19.00 w Perełce zaprezentują się uzdolnione muzycznie dzieci i młodzież z całej Polski. Koncert poprzedzą warsztaty wokalne, które od godz. 14.00 do 15.00 poprowadzi Dominika Płonka, nauczycielka śpiewu i trenerka wokalna.
Wielokrotnie nagradzana, doceniana w międzynarodowym środowisku muzycznym. To profesjonalistka, bez której najbliższe eliminacje nie mogą się odbyć. Chcemy, by przekazała uczestnikom koncertu choć część swojej obszernej wiedzy, tak, by na scenie dali z siebie jeszcze więcej. Profesjonalizmu i doświadczenia Dominiki nie trzeba podkreślać – to nazwisko mówi samo za siebie. – czytamy na stronie organizatora. Warsztaty są bezpłatne, mogą na nie przyjść również osoby, które nie biorą udziału w eliminacjach.Wrześniowy koncert eliminacyjny to piąta i ostatnia okazja do zaprezentowania się przed profesjonalnym jury, pierwsze eliminacje miały miejsce w lutym. Uczestnicy najwyżej ocenieni zakwalifikują się do finału Festiwalu Rytm Pro Arte. W październikowych finałach zaprezentują się wykonawcy w dwóch kategoriach wiekowych: do 14 lat i od 14 lat wzwyż, a jedną z nagród będzie nagranie płyty w profesjonalnym studiu, czy wykonanie teledysku.

Wydarzenie jest od wielu lat dofinansowywane z budżetu Miasta Gliwice, oraz przez partnerów. Nagranie płyty dla zwycięzców możliwe jest dzięki wsparciu MDK Gliwice.