Koncert edukacyjny – Dziadek do orzechów

Koncert edukacyjny – Dziadek do orzechów

Filharmonia Bałtycka
🗺 mapa
📅 poniedziałek 04.12.2023
🎫 24zł
Koncert edukacyjny – Cztery pory roku dla dzieci
Dziadek do orzechów jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Świąt Bożego Narodzenia. Charakterystyczny staruszek ubrany w żołnierski mundur pojawia się w naszych domach jako świąteczna dekoracja, ale to dopiero muzyka Piotra Czajkowskiego do baletu Dziadek do orzechów sprawiła, że świat dosłownie oszalał na punkcie tych figurek.
Historia małej Klary i zabawek, które ożywają w wigilijną noc, nie przestaje wzruszać i zachwycać. Libretto baletu powstało na podstawie opowiadania E.T.A. Hoffmana pt. Dziadek do orzechów i Król Myszy i od ponad dwustu lat baśniowa tematyka dzieła wprowadza słuchaczy w magiczny zimowy czas i świąteczną atmosferę.

W wersji koncertowej zaprezentujemy najpiękniejsze części z suity baletowej, od dystyngowanej Uwertury Miniaturowej i sześciu następujących po sobie tańców charakterystycznych, aż po jeden z najpiękniejszych walców w dziejach muzyki – Walc kwiatów. Zatańczą znakomici soliści z baletu Opery Bałtyckiej, zagrają wspaniali muzycy z Filharmonii, a całości dopełnią wyświetlane na wielkim ekranie fantastyczne opowieści.

W programie suita z baletu Dziadek do orzechów Piotra Czajkowskiego.

Wiek: 4+
Czas trwania: ok. 60 min.

Przy zakupie biletów online naliczana jest prowizja operatora.

Natalia Walewska – skrzypce
Anna Bona – skrzypce
Emilia Miechowicz – altówka
Anna Śmiszek-Wesołowska – wiolonczela

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Maria Kielan-Yoshimoto – solistka baletu Opery Bałtyckiej w Gdańsku
Gento Yoshimoto – solista baletu Opery Bałtyckiej w Gdańsku
Milena Crameri – tancerka baletu Opery Bałtyckiej w Gdańsku

Bogdan Smagacki – aktor

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie