Koncert charytatywny Magia Marzeń Fundacji Mam Marzenie

📅 czwartek 09.06.2016
charytatywne
Plakat koncertu charytatywnego Magia Marzeń Fundacji Mam Marzenie
9 czerwca o 19.00 w Klubie Muzycznym New York na ul. Piotrkowskiej 62 odbędzie się charytatywny koncert Magia Marzeń zorganizowany przez łódzkich wolontariuszy Fundacji Mam Marzenie. W tym dniu na scenie wystąpią: Seals, Rail, Jakub Pawlak oraz Bartosz Grzanek – uczestnik konkursu wokalnego TVP „The Voice of Poland” oraz finalista V edycji „Mam Talent”.

Dzięki współpracy z łódzkimi firmami Esencja Piękności, Portal Zagadek, Evergym, Hello oraz Racing Center Łódź podczas koncertu będą prowadzone ciekawe licytacje nagród, m.in. 1,5-godzinnej indywidualnej lekcji jazdy gokardem z Mistrzem Polski w kartingu halowym.

Wydarzenie na Facebooku

Idea koncertu Magia Marzeń powstała z chęci spełnienia pragnienia jednego z podopiecznych fundacji – Mateusza. Chłopiec chciał związać z muzyką swoją przyszłość. Marzył o pozostawieniu innym cząstki siebie. Wyrazem tego miało być nagranie własnej piosenki do słów wiersza jednej z podopiecznych fundacji, Natalii. Dziewczynka napisała wiersz w podziękowaniu za zrealizowane jej marzenia. Następnie do tekstu została skomponowana melodia i tak powstał utwór „Wspomnienia”. Niestety, Mateusz i Natalia odeszli zbyt wcześnie.
Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie postanowili mimo wszystko spełnić marzenie chłopca, nagrywając jego piosenkę. W ten sposób, 29 marca 2010 roku, podczas pierwszej edycji koncertu Magia Marzeń, marzenie Mateusza zostało zrealizowane dzięki wielu wspaniałym ludziom. W wydarzeniu tym uczestniczyli, m.in. Dorota Miśkiewicz, Mieczysław Szcześniak, IRA, Krzesimir Dębski.
Fundacja Mam Marzenie istnieje już ponad 12 lat. Jej działalność w całości opiera się na zasadach wolontariatu. Wolontariusze wierzą, że spełnianie marzeń dostarcza chorym dzieciom wiele radości i wiary na lepsze jutro. Na stronie internetowej www.MamMarzenie.org, można znaleźć wszystkie informacje o spełnionych i oczekujących na spełnienie marzeniach oraz w jaki sposób można wspomóc działalność fundacji.

O Fundacji Mam Marzenie
Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.
Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy.
Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.
Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 6 500 marzeń chorych dzieci.