Kolejowe Zakamarki Wrocławia – edycja mikołajkowa

📅 niedziela 10.12.2023
Kolejowe Zakamarki Wrocławia - edycja mikołajkowa
Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu zaprasza na wyjątkową odsłonę „Kolejowych Zakamarków Wrocławia” – edycję mikołajkową. Wszystko z okazji zbliżającego się dnia św. Mikołaja i nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

To już ostatnie zakamarki w tym roku, więc tym bardziej chcieliśmy nadać im szczególny charakter. Tym razem zamiast przewodnika będzie obecny Mikołaj w towarzystwie dwóch Śnieżynek, który rozda dzieciom podarki. Jest to pierwsze wydarzenie w tym charakterze organizowane przez sam Klub. Jeśli przypadnie mieszkańcom do gustu, chcielibyśmy zrobić z tego coroczną tradycję, rozwijając jednocześnie ten pomysł.

Wnętrzu historycznych wagonów z końca lat 20-tych zostanie nadany odpowiedni wygląd. Rozwieszone zostaną dekoracje, które oddadzą świąteczny nastrój. A to jeszcze nie wszystko. Na 10 grudnia przygotowaliśmy krótsze trasy, przede wszystkim pod kątem udziału najmłodszych uczestników. Umożliwią one dłuższe postoje, przez co będzie więcej czasu na zwiedzanie lokomotywy. W ramach edycji mikołajkowej „Kolejowych Zakamarków Wrocławia” zaplanowaliśmy aż 4 różne przejazdy: Zakamarki zachodnie – Leśnica, Zakamarki wschodnie, Zakamarki północne oraz Zakamarki zachodnie – Kuźniki. Jeździmy historycznym składem w ciągu dnia, od 9:50 do 15:13. Każdy kurs zaczyna się się od stacji Wrocław Główny.