Weleda
Weleda Baby

Kolczurka – Rośliny ruderalne. Spacer teatralny

Ogród Botaniczny w Powsinie
🗺 mapa
📅 sobota 02.09.2023
Kolczurka - Rośliny ruderalne. Spacer teatralny
“Natura i Kultura Ursynowa” to cykl niecodziennych spacerów z przewodnikiem. Bohaterem każdego z nich jest przedstawiciel świata przyrody: Grzyb, Owad lub Roślina.

W najpiękniejszych parkach Ursynowa uczestnicy w każdym wieku będą mogli poruszyć ciało i wyobraźnię, doświadczyć zarówno teatru jak i wiedzy, ruchu, rytmu, tańca, pantomimy.

To interdyscyplinarny projekt Teatru Sztuka Ciała, dla którego największą inspiracją jest właśnie natura, choć szeroki odbiorca kojarzy przede wszystkim ich “Klaunadę” z “Mam Talent!”.

Jaki jest zatem związek klaunów z botaniką?
Specjalnością Sztuki Ciała jest ruch i podkreślający ekspresję kostium – imponujący, charakterystyczny, baśniowy. To “Teatr Latający” – wychodzący do widza, zapraszający do spotkania na skwerze czy w parku, most między kulturą wysoką o rozrywką.

Tak będzie i w tym przypadku z dodatkowym akcentem na edukację przyrodniczą. Kostiumy, w których spotyka się sztuka mody, rzeźba i natura stworzyła w większości Anna Rudzińska – kostiumografka związana od lat z teatrem pantomimy, a w ostatnim czasie z Teatrem Kamienica.

2 września (sobota), godz. 16.00, „KOLCZURKA – Rośliny ruderalne”, Ogród Botaniczny w Powsinie: patio za kasą przy wejściu głównym, ul. Prawdziwka 2

314 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent