Kogut Niekurka w Afryce. Trzeci tom przygód dzielnego koguta

wtorek 14.07.2020 do wtorek 28.07.2020

Kogut Niekurka w Afryce. Trzeci tom przygód dzielnego koguta

W środę 8 lipca 2020 r. odbyła się premiera książki „Kogut Niekurka w Afryce” Jerzego Zbigniewa Grzeszczuka. Wydarzenie miało miejsce w Wakacyjnej Strefie Dziecięcej w Mediatece Wielickiej działającej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wieliczce. Mediateka objęła książkę patronatem medialnym. Drugim patronem medialnym wydania został portal „MiastoDzieci.pl”

Premierowe spotkanie prowadziła pani Katarzyna Sowa-Lewandowska – z Wielickiej Mediateki. Niestety, ze względu na panującą epidemię Covid-19 premiera odbyła się bez udziału publiczności a jedynie za pomocą środków przekazu elektronicznego.

„Kogut Niekurka w Afryce” to trzecia już książka tego autora o przygodach dzielnego koguta Kazimierza Niekurki. Dwie pierwsze części zostały wydane: „Kogut Niekurka i przyjaciele” – w 2018 r. a „Kogut Niekurka i Tajemniczy Las” – w 2019 r. Książka uzupełniona o baśniowe ilustracje autorstwa Dobrawy Brzezińskiej, ukazuje przygody głównego bohatera i jego przyjaciół na Czarnym Lądzie. To ciekawa, pouczająca i obfitująca w zabawne przygody bajka dla dzieci w wieku 4+. Książka ukazała się nakładem wydawniczym 25 czerwca br.

Autor kontynuując serię bajek o kogucie Niekurce, który bardzo chciał mieć przyjaciół, porusza w nich takie tematy takie jak przyjaźń, poświęcenie dla drugiej osoby, życie w grupie, konieczność chronienia przyrody, miłość do zwierząt oraz realizowanie swoich życiowych pasji przez przygody i podróże.

O autorze:

Jerzy Zbigniew Grzeszczuk – lekkoatleta, muzyk, poeta, kabaretowiec, reżyser i pisarz książek dla dzieci i młodzieży. Całe życie związany ze sportem, muzyką i literaturą. W latach 60. perkusista w zespole „FANTOM” z Krakowa. Swoje pasje kontynuuje na emeryturze pisząc i wydając książki. Autor sześciu książek z czego trzy ukazały się do tej pory w formie papierowej.

Na podstawie przygód bohaterów trylogii o kogucie Niekurce, powstaje też gra planszowa w stylu kultowych gier lat 60. „Przygody koguta Niekurki”
Ojciec dwóch córek i dziadek trzech wnuków dla których zaczął pisać swoje książki.

Książki można kupić przez:
www.redford31.wixsite.com/jerzygrzeszczuk
www.facebook.com/niekurka/shop
oraz w wybranych księgarniach na terenie całego kraju.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie