Kod Mistrzów w Teatrze Groteska – Anna Dymna

📅 wtorek 22.03.2022
🎫 1zł
Kod Mistrzów w Teatrze Groteska
Już 22 marca kolejne spotkanie w ramach Kodu Mistrzów. Tym razem gościem Teatru Groteska będzie Anna Dymna, jedna z najbardziej cenionych i znanych polskich aktorek, założycielka Fundacji „Mimo Wszystko”. Spotkanie poprowadzi dziennikarz i krytyk Wacław Krupiński.

Anna Dymna ukończyła Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Ludwika Solskiego. Zadebiutowała jeszcze jako studentka na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, w rolach Isi i Chochoła w Weselu (1969) reżyserowanym przez Lidię Zamkow. Od początku kariery artystycznej aktorka związana jest z Narodowym Starym Teatrem. Obecnie ma w dorobku ponad trzysta ról teatralnych i filmowych.

Pracę artystyczną Anny Dymnej trzykrotnie nagradzano Złotą Maską. Aktorka otrzymała także m.in. Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza, Nagrodę im. Kazimierza Kutza, Wiktora i Superwiktora.

Za wieloletnią działalność społeczną Dymną wyróżniono m.in.: Orderem Uśmiechu i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

W 2003 r. Anna Dymna założyła fundację „Mimo Wszystko”, której głównym celem jest pomoc dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną.

Bilety na spotkanie dostępne są w kasie teatru od 18.03.2022 (piątek) od godziny 16.00. Wstęp 1 zł.

Jedna osoba może kupić nie więcej niż 2 bilety. Nie obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Data: 22 marca 2022