Kobiety-pistolety. Spacer Detektywistyczny dla Dzieci

ul. Retoryka
📅 niedziela 12.03.2017
Elektryczna Dziewczyna
Umówmy się, każdy z nas czasem potrzebuje powiedzieć „nie!”. To może być wtedy, gdy nie chce nam się wstawać do szkoły na ósmą, ale może być i wtedy, gdy widzimy jak ktoś kopie psa, albo krzyczy na dzieci. Albo gdy ktoś każe nam robić coś czego robić nie lubimy.

To będzie trochę niegrzeczny spacer o kobietach, dla których „nie” znaczyło „nie”, a „tak” znaczyło „tak.” O kobietach, które już wtedy, gdy były dziewczynkami, potrafiły postawić na swoim. Takie kobiety-pistolety, które nie bały się spełniać swoich marzeń, chociaż różni ludzie mówili im „to Ci się nie uda”, „powinnaś zająć się czymś innym”.

Jakie niezwykłe kobiety żyły w Krakowie? Co takiego zwojowały? Idziemy w niedzielę 12 marca ich tropem. I liczymy na to, że przyjdą nie tylko dziewczynki!

info praktyczne:
Wycieczka testowana jest na dzieciach (własnych). :):)

– Cena: 20 zł/Dziecko, drugie i trzecie dziecko z Rodzeństwa 15 zł/os. Rodzice i opiekunowie – nie płacą.
– Czas spotkania:
I GRUPA: 11.00 – Dzieci 6-7 l.
II GRUPA: 14.30 – Dzieci 8-10 l.
– Miejsce spotkania: ul. Retoryka, przed Apteką Ziko.
– Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, KONIECZNA JEST REZERWACJA telefoniczna lub mailowa: tel. +48 697 367 511 mail: fishkakrakow@gmail.com

*****
Pani Fishka. Jest mamą. Jest przewodniczką miejską. Jest też historykiem sztuki, a ci ludzie dobrze wiedzą jak tropić tajemnice. Zapytajcie rodziców – opowiedzą Wam o najsłynniejszym polskim historyku sztuki – Panu Samochodziku. Pani Fishka też jest niezła w te klocki. No i ma miażdżącą przewagę nad Panem Samochodzikiem – współpracuje z dziećmi. Dzieci natomiast wiedzą najlepiej co i gdzie.

*****
Zapraszamy na cykl tajemniczych spacerów po Krakowie dla dzieci.

Co miesiąc wpadamy na trop sensacji. Co miesiąc wyruszamy w miasto śladem zagadkowych krakowskich zjawisk. Uczymy się widzieć, zauważać i wysnuwać wnioski. Odkrywamy sekrety takie, że ho ho.