Klubu Modelarstwa

Data wydarzenia: środa 14.03.2012 do piątek 15.06.2012

Dom Muz przy ul. Poznańskiej 52 zaprasza dzieci (od 10 lat) i młodzież na zajęcia w Klubie Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego.

W pracowni samodzielnie budujemy modele rekreacyjne i akrobacyjne, zdalnie sterowane oraz napędzane silnikiem elektrycznym. Powstają tu także żaczki (drewniano-kartonowe), rzutki (F1N), balony na ogrzane powietrze, a także latawce płaskie i skrzynkowe. Podczas zajęć uczestnicy rozwijają swoją wyobraźnię, poprawiają koncentrację oraz kształtują zdolności manualne. Modelarstwo skutecznie przyczynia się do rozwoju myślenia technicznego i motywuje do podjęcia w przyszłości studiów na kierunkach technicznych. Członkowie Klubu uczestniczą w pokazach i zawodach.

Sekcja Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego powstała przed laty w Dzielnicowym Domu Kultury Podgórz i działa nieprzerwanie od 1966 roku. Obecnie Klubem kieruje mgr inż. Michał Będzmierowski, wychowanek Henryka Mellera – założyciela klubu.

Zajęcia odbywają się we wtorki i piątki w godzinach 17:00-19:00 i trwają od października do czerwca. Składka miesięczna na materiały potrzebne do budowy modeli wynosi 20 złotych.

Na zajęcia można zapisać się pod numerem telefonu 56 664-49-12 lub przez e-mail: dommuz_poznanska@wp.pl

 

Klubu Modelarstwa

Dom Muz ul. Poznańska

Chcemy zmieniać rzeczywistość, tworząc i realizując projekty kulturalne.

Więcej

Adres:

ul. Poznańska 52 Toruń

Kontakt:

(56) 664 49 12
dommuz_poznanska@wp.pl
http://www.dommuz.pl

Gwiazdkowe prezenty od 5.10.15.

Zobacz także