Klub Pestki

ul. Na Błonie 13d mapa

poniedziałek 20.06.2016 do piątek 24.06.2016

pestka krakow

Adaptacja przedprzedszkolna, cykliczne zajęcia dla dzieci w wieku 2-4 lata w ramach Pestkowych Zabaw (dzieci z rodzicami), Mini Klubu i Klubu Pestki.

Bycie świeżo upieczonym przedszkolakiem to trudna rola. To także pierwsza w życiu, tak radykalna zmiana dla naszych dzieci. Pierwszy raz nie ma obok dobrze znanych twarzy rodziców czy opiekunów. Jest za to wiele nowości.  Jest gromadka dzieci, są panie opiekunki, nowe zasady . Jest konieczność odnalezienia się w nowej sytuacji i nawiązywania nowych relacji. To dużo dla trzyletniego dziecka. Warto postarać się, aby było ono do nowej sytuacji jak najlepiej przygotowane.
W Pestce wiemy jak to zrobić. Przygotowaliśmy cały program adaptacji przed-przedszkolnej.  Zapraszamy dzieci do bezpiecznej, małej grupy. Uczymy ich powoli przedszkolnych rytuałów, nawiązywania pierwszych  relacji, rozwiązywania konfliktów, zwracania się z prośbą o pomoc. Nazywamy potrzeby i emocje i uczymy jak sobie z nimi radzić.
Duży nacisk  kładziemy na wspieranie procesu rozstania się z rodzicem. Przebiega on etapami, w zależności od gotowości dziecka (dla niektórych maluchów wyzwaniem będzie odejście od rodzica na drugi koniec sali, inny bez problemu pozwoli rodzicowi wyjść na korytarz).
W czasie warsztatów odbywają się zajęcia plastyczne, muzyczne, ruchowe, swobodne zabawy nastawione na współpracę pomiędzy dziećmi. Tak jak to w prawdziwym przedszkolu bywa.

Zgłoszenia: 512 855 772 lub FB https://www.facebook.com/PestkaCentrumRozwoju/?fref=ts

www.centrumpestka.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Centrum Rozwoju Dziecka i Rodzica PESTKA

Centrum Rozwoju Dziecka i Rodzica PESTKA to miejsce wspierania naturalnego potencjału dziecka do rozwoju, a także miejsce spotkań i warsztatów dla rodziców oraz konsultacji indywidualnych.

Zapraszamy na zajęcia dzieci do 3 roku życia (z rodzicami lub …

Więcej

Adres:

ul. Na Błonie 13d
30-147 Kraków


Kontakt:

512 855 772
pestka@centrumpestka.pl
http://www.centrumpestka.pl

Zobacz także