Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata – spektakl dla dzieci w Górkach Wielkich

Dwór Kossaków w Górkach Wielkich mapa

sobota 23.07.2016

Kacprek spektakl w Dworze Kossaków

23 lipca 2016 roku (sobota) o godzinie 18:00 w Dworze Kossaków odbędzie się premierowy pokaz spektaklu na podstawie książki „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata” Zofii Kossak.

Zostanie on zrealizowany głównie w planie lalkowym, uzupełnionym przez plan żywy, teatr cieni oraz projekcje multimedialne. Spektakl powstaje w Teatrze Gry i Ludzie z Katowic. Reżyserii przedstawienia podjął się Maciej Nogieć, współzałożyciel teatru oraz jego obecny dyrektor artystyczny.

„Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata” to wspaniała historia, przez wielu uważana za jedną z najpiękniejszych polskich baśni. Mimo tego, że powstała niemal sto lat temu, nie straciła nic ze swojej aktualności. Do dziś bawi i wzrusza, opowiada o uniwersalnych wartościach. Jej główny bohater to Kacperek – psotny domowy skrzat, który od wieków czuwał nad dworem w Górkach wielkich i jego mieszkańcami. A było ich mnóstwo! Poza rodziną Kossaków i ich zwierzyńcem, dwór zamieszkiwały również liczne postaci ze świata fantazji – fortepian wzięły we władanie niesforne klawiki, pod blachą pieca podskakiwały igi igi, a w dziurce od klucza nieustannie plotkowały kluczki.
W pracy  pomagał Kacperkowi talizman – maru, dający mu niezwykłe, opiekuńcze moce. Pewnego dnia maru zostało Kacperkowi skradzione, przez co wszyscy domownicy stanęli przed obliczem wielkiego niebezpieczeństwa.

Ta piękna i mądra baśń została zainscenizowana w Polsce tylko dwa razy i to dość dawno temu. Dlatego nie warto wahać się ani chwili nad zobaczeniem spektaklu. Tym bardziej, że lipcowa premiera to wyjątkowa okazja, by obejrzeć przedstawienie w miejscu akcji „Kłopotów Kacperka”!

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Więcej: http://dworkossakow.pl/?ai1ec_event=spektakl-klopoty-kacperka-goreckiego-skrzata&instance_id=42

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:teatr

Zobacz także